Franke

Plastikinių langų priežiūra

plastikiniai langai priežiūra

Šios priemonės turėtų jums padėti išvengti drėgmės kaupimosi patalpose ir užkirsti kelią jos sukeliamoms neigiamoms pasekmėms:
– kiekvieną patalpą vėdinkite 3–4 kartus per dieną po 15 min. ir kiekvieną rytą 20–30 min. (ypač miegamąjį).
– vėdinant langai turi būti ne atversti, o kuo plačiau atverti, nes, atvėrus langus, patalpos geriau išvėdinamos.
– neleiskite, kad patalpos temperatūra nukristų žemiau + 15 C.

Plastikiniai langai išsiskiria dideliu visų jungčių sandarumu ir užverti praleidžia labai mažai oro. Taigi patalpose (ypač virtuvėje) kaupiasi drėgmė, ji koncentruojasi šalčiausiose atitveriamųjų konstrukcijų vietose: ant stiklo paketų kaip lašeliai ar kondensatas, o esant dideliems šalčiams – išilgai aliumininio rėmelio kaip ledukas. Siekiant to išvengti būtina mažinti drėgmę patalpoje –reguliariai ją vėdinti (šis variantas papildomų išlaidų nereikalauja) arba įsirengti vėdinimo sistemą ar kondicionierių. Patalpoje bus maloniausia, jei jos santykinė drėgmė neviršys 30 proc. Norėdami, kad ant stiklų vidinio paviršiaus nesikauptų drėgmė, neuždenkite jų, kad juos pasiektų nuo radiatoriaus kylantis šilto oro srautas.

Plastikinių langų guminės tarpinės pagamintos iš šiuolaikinių medžiagų, tačiau laikui bėgant ir jos sensta. Norėdami pratęsti jų eksploatacijos laiką, tai yra, išsaugoti elastingumą ir sugebėjimą sulaikyti bet kokius skersvėjus ir lietų, turėtumėte vieną ar du kartus per metus nuvalyti nuo jų purvą ir sutepti specialiomis priemonėmis. Paviršiaus apdorojimui naudokite gerai drėgmę sugeriantį audinį. Rūpinantis jomis, jūsų langų tarpinės ilgai išliks elastingos ir nepralaidžios vandeniui.

Kiekviename plastikiniame lange numatyti vandens nutekėjimo kanalai, skirti pašalinti viduje susikaupiančią drėgmę. Vandens pašalinimo kanalai yra apatinėje rėmo dalyje; jie aiškiai matomi atvėrus langą. Būtina stebėti kanalų būklę ir kartkartėmis išvalyti susikaupusius nešvarumus.

Daugumas šiuolaikinių langų turi aukštos kokybės furnitūrą. Norint, kad ji tarnautų ir gerai atrodytų kaip galima ilgiau, mažiausiai du kartus per metus visas judančias dalis reikia sutepti mašinine alyva, kurios sudėtyje nebūtų rūgščių ar dervų. Furnitūros priežiūrai naudokite priemones, nepažeidžiančias jos apsaugos nuo korozijos.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu