Anza

Kodėl plastikiniai langai pranašesni už medinius?

Plastikiniai langai

Dabartinėse statybos ir interjero dekoravimo tendencijose dominuoja natūralios medžiagos. Pati visuomenė labai linksta prie tvarumo idėjų bei iniciatyvų. Tačiau ne visi sprendimai su natūraliomis medžiagomis palengvina buitį. Kai kada tai gali padidinti sąnaudas ir sumažinti komfortą, o tai – netvari ir nepatogi praktika. Vienas iš tokių dalykų – mediniai ir plastikiniai langai. Daug kas gali sakyti, jog plastikas – nenatūralu, nejauku, būste visad sausa ir karšta. Tačiau iš tiesųplastikiniai langai yra daug pranašesni už medinius. 

Pakalbėkime apie ilgaamžiškumą bei tarnavimo laiką

Medis – žaviai atrodanti bei maloni medžiaga. Tačiau ji yra ir trapi, ir labai pažeidžiama. Medį neigiamai veikia drėgmė, jis pūva, deformuojasi, ant jo lengviau atsiranda pelėsis, o žvarbios oro sąlygos bei UV spinduliai jį gerokai blukina. 

Nors patinos efektas ir matiškumas bei išblukimas gali duoti savotiško žavesio, tačiau pavargęs medis pasidaro dar labiau pažeidžiamas. Norint tarnavimo laiką prailginti, reikia daug priežiūros – dažymo, impregnavimo, alyvavimo. Tai reikia kartoti nuolat, o po 20 metų vis tiek, ko gero, atsiras struktūrinių ar estetinių pažeidimų. 

Na, o geriausi plastikiniai langai, su minimalia priežiūra tarnaus 30 ar net virš 50 metų. Premium segmento PVC langų sistemos tikrai yra labai atsparios. 

Plastikiniai langai

Tęsiant apie priežiūrą

Nors nauja medžio apdaila tikrai negali būti peikiama dėl estetikos, tačiau laikui bėgant, jeigu tokiam rėmui trūks priežiūros, jis tikrai supus. Medinius langų rėmus impregnuoti ir perdažyti reikės bent kartą per metus, o vėliau – ko gero ir kas pusę metų. Jeigu vėluosite ar pamiršite, pelėsis, puvėsis ir deformacijos atsiras labai greitai. 

Na, o plastikinius langus galima nuvalyti su drėgna šluoste. Jiems nereikia specialių priemonių ar tiek daug dėmesio. Saulė taip pat daug lėčiau blukina spalvą, o puvėsis jų tikrai nepaveiks.

Plastikiniai langai

Bene svarbiausia – energinis efektyvumas

Nauji būstai ir gali vartoti mažiau energijos šildantis, nes jų langai ir durys – daug sandaresni už senos statybos objektų. Nors konkretūs skaičiai gali skirtis, priklausomai nuo individualios situacijos, tačiau bendra prasme galima rasti pramonės standartais laikomų skaičiavimų:

  • PVC langai gali būti iki trijų kartų efektyvesni už medinius langus. Nors mediena užtikrina natūralią izoliaciją, PVC langai, ypač su dvigubais ar trigubais stiklais, šilumą sulaiko žymiai geriau. Tai reiškia, kad namų ūkiai, turintys PVC langus, gali sutaupyti apie 20 % šildymui, vien dėl langų.
  • Vidutiniškai, plastikiniai langai už medinius gali būti ilgaamžiškesni 10-20 metų, tad komfortu ir mažesnėmis sąskaitomis džiaugsitės ilgiau.
  • Įdomu tai, kad PVC langų gamybai reikia gerokai mažiau energijos nei medinių – maždaug 30 %. Be to, PVC langai gali būti perdirbami iki 10 kartų, todėl smarkiai sumažėja jų anglies dioksido pėdsakas. Pasirodo, jog tai – tvaresnis pasirinkimas.

Nepamirškime ir saugumo bei dizaino įvairovės

Šiuolaikiniuose plastikiniuose languose įrengiami pažangūs, tvirti ir saugūs užraktai, užtikrinantys geriausią įmanomą apsaugą. 

Nors mediniai langai irgi gali būti labai tvirti, dėl pačios medienos charakteristikų jie yra jautrūs fiziniams pažeidimams ir, be abejonės, liepsnai. Plastikas tokios grėsmės nekelia.

Net ir tie, kurie galvoja, jog mediniai langai bent jau džiugina gražia estetika, gali nustebti. Šiuolaikiniai plastikiniai langai džiugina skirtingomis spalvomis, formomis ir dizaino įvairove. Nesvarbu, ar norisi, kad patalpa atrodytų šiuolaikiškai, ar yra siekis imituoti tą patį medį, jūs galite rasti geriausią sprendimą bei džiaugtis ilgaamžiškumu, saugumu, mažesnėmis energijos sąnaudomis ir gražia estetika. 

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu