Franke

Stiklo paketo apsauginės savybės

Stiklo paketo apsauginės savybės

Įprastas šiuolaikinės statybos akcentas – daug stiklo. Neišvengiamai svarbu tampa stiklo ar stiklo paketo apsauginės savybės. Apsisaugoti tenka ir nuo įsilaužimų ir nuo stiklo šukių. Stiklo paketuose, saugumui pagerinti ar užtikrinti naudojami: laminuoti stiklai, grūdinti stiklai, armuoti stiklai.

Laminuotas stiklas – kai du ar daugiau stiklų jungiami kartu naudojant plėvelę (polivinilbutiralio – PVB). Suklijuotas stiklas atrodo įprastai, tačiau sudužęs nesubirs ir krisdamas nesužeis šukėmis, o liks vietoje. Visiems įprasta, kad dėl saugumo automobiliuose naudojami priekiniai stiklai yra laminuoti.
Dažniau laminuoti stiklai naudojami dėl apsisaugojimo nuo šukių, bet laminuoti stiklai gali būti ir neperšaunami, arba priešgaisriniai. Priešgaisriniai laminuoti stiklai populiarūs dėl to, kad nereikia naudoti armuotės – galima grožėtis įprastu vaizdu per langą ar duris.

Grūdinti stiklai – įprastas stiklo lakštas dėl techninio apdirbimo (staigiai šaldant įkaitusį stiklą) 5-6 kartus stipresnis už negrūdintą stiklą. Grūdintas stiklas sudužęs subyra į mažyčius gabalėlius kurių kraštinės yra neaštrios. Dėl savo savybių toks stiklas dažna naudojamas lauko duryse, vaikų kambariuose, darželiuose, mokyklose, kituose viešuosiuose pastatuose. Grūdinimas atskirais atvejais yra būtinas, pavyzdžiui esant dideliems gabaritams apsisaugoti nuo stiklo trūkių.

Armuotas stiklas – savyje turi armuotę kuri sulaiko stiklo šukes. Dažnai šis stiklas naudojamas ten kur reikalinga gera priešgaisrinė apsauga. Priešgaisrinių stiklų funkcija – sulaikyti ir numatytą laiką neleisti plisti ugniai, dūmams ar kitoms nuodingosioms dujoms pro langą, į kitas patalpas.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt