Rockwool

Kodėl verta vis tik rinktis plastikinius langus?

Kodėl verta vis tik rinktis plastikinius langus?

Šį klausimą dažnai užduoda klientai, kurie nori pasikeisti langus butui, renovuojamam namui, ar naujos statybos būstui.

Plastiko istorija skaičiuojama nuo 1839m. Jis buvo išrastas 1813m. Anglijoje. Nuo tada jis buvo pradėtas plačiai vartoti žaisluose, telefonuose, radijo imtuvuose, statybinėse medžiagose ir t.t

PVC istorija prasidėjo prieš 100m. Vokietijoje. Vokiečių mokslininkas Fritz Klatte atliko bandymą, kurio metu reagavo acetilenas su druskos rūgštimi. To bandymo metu buvo išgautas vinilo chloridas.

Tai ką jis išrado papasakojo savo bendrovės Greisheim Elektron viršininkui. Šis patentavo šį produktą. Deja iki 1925m jie nerado kur panaudoti šį produktą ir patento galiojimo laikas pasibaigė. 1926m šią medžiagą užpatentavo amerikiečiai ir sugalvojo panaudojimo būdą. Nuo 1940m plastikiniai langai Vokietijoje tapo įprastu reiškiniu.

Plastikinius langus verta rinktis pirmiausia dėlto, kad jie yra pigesni nei mediniai ar aliuminiai. Gerų plastikinių langų kaina yra perpus mažesnė, ne aliuminių ar medinių. Tas pats pasakytina ir apie langų montažą.

Plastikiniai langai reikalauja minimalios priežiūros. Kartą į metus patartina sutepti tarpines, apkaustus. Tam yra skirtas specialus langų priežiūros rinkinys, kurio kaina rinkoje apie 40lt .

Tuo tarpu medinius langus reikia kas 7-9 m. perdažyti, o tai nėra taip paprasta. Taip pat medinius gerus langus gamina reta įmonė Lietuvoje. Ir kaina jų tada būna atitinkamai daug aukštesnė.

Plastikiniai langai yra labai šilti bei sandarūs. Plastikiniai langai išsikovojo vietą po saulę dar ir todėl, kad jie yra labai šilti. Standartinio 5 kamerų lango su 2 stiklų paketu šilumos perdavimo koeficientas (U) – atvirkštinis dydis varžai, gali būti 1.3-1.4. Tai išties geri rodikliai. Kai šiuo atveju seni mediniai langai ši rodiklį turi 2.4, jei yra 2 stiklų paketas, bei 4.8 jei yra tik vieno stiklo paketas.

Kad mediniai langai pasiektų tokius pat šilumos rodiklius, kaip plastikiniai – jų rėmo plotis turėtų būti apie 20cm. Pačio šilčiausio plastikinio lango, esančio rinkoje rėmo plotis yra 104mm – Veka Topline Plius.

Aliuminio konstrukcijos ne veltui vadinamos šaltosiomis. Aliuminio konstrukcijomis žmonės dažnai stiklina balkonus. Tai yra taip vadinamos slenkančios sistemos. Deja jos nuo šalčio neapsaugo. Jos apsaugo nuo lietaus, sniego, vėjo ir dulkių.

Norint, kad balkone būtų šilta – balkoną reikėtų stiklinti šiltąja konstrukcija – plastiku. Patartina 3 kamerų langais, kad būtų mažiau plastiko ir daugiau šviesos.

Renkantis langus balkono stiklinimui reikia atkreipti dėmesį, ar visi reikalingi priedai bus įskaičiuoti į sąmatą:

1. Stogeliai virš langų ir po langais;
2. Kampinis jungiamasis profilis 90 laipsnių (8cm pločio) (jei to reikia).
3. Mini jungiamasis profilis – jungiamos konstrukcijos tarpusavyje.
4. Praplatinimai – jei to reikia. Dažniausiai to reikia, jei planuojama ateity balkoną apšiltinti.

Norint, kad balkona stiklinant plastikiniais langai būtų kuo daugiau šviesos – reiketų rinktis siauresni profilį. Ypač tai aktualu, jei norima daryti daug varstomų dalių.

Šį klausimą dažnai išgirstų iš klientų, iš žmonių, kurie nori pasikeisti langus butui, renovuojamam namui, ar naujos statybos būstui.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ekoklima
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt