Franke

Vedinimo svarba ir ką geriausiai pasirinkti

Vedinimo svarba ir ką geriausiai pasirinkti

Daugelis tikriausiai manote, kad  patalpų vėdinimas naudingas tik virtuvėje, vonioje, tualete  ar garaže. Grynas oras – pagrindinė gyvybės egzistavimo sąlyga, todėl turime apie tai galvoti ne tik statant namą, bet ir įrengiant butą.

Kaip žinia, šiuolaikiniai pastatai paprastai pasižymi gera šilumos izoliacija ir sandarumu, todėl patalpų viduje teršalai kaupiasi gana greitai. Patalpose, kuriose mes būname, yra daug sveikatai pavojingų medžiagų: rodono dalelių, pelėsinių grybelių, statybinių ir apdailos medžiagų dalelių, valymo priemonių, gyvūnų išskiriamų kvapų. Anksčiau per nesandarius senus langus veržėsi lauko oras, kuris, susimaišęs su šiltu oru, kylančiu nuo šildymo prietaisų, vėdino patalpas. Dabar, kai namai statomi vis sandaresni iš šiltesni, vėdinimas tiesiog būtinas. Pagrindiniai rodikliai, kad patalpos vėdinamos nepakankamai, yra rasojantys langai, pelėsiai, blogas miegas ir nemalonus kvapas. Tikrai daugelis esate susidūrę su šia problema. Visų šių veiksnių išvengti padeda priverstinė vėdinimo sistema su šilumos atgavimu. Tai kaip tinkamai išsirinkti vėdinimo sistemą sukuriant pilnavertį vėdinimą namų aplinkoje? Apie tai kalbamės su  ventek specialistu Karoliu.

Kodėl reikalingas vėdinimas?

Viskas labai paprasta: teisingas vėdinimas – tai jūsų puikios savijautos ir komforto garantas. Kiekvienas  būstas  turi svetainę,  miegamuosius, virtuvę, sanmazgus, ir kiekvienai iš šių patalpų reikia vėdinimo. Šviežias oras, kaip vanduo ar maistas, reikalingas gyvybei palaikyti.

Pakalbėkime apie patalpas, kuriose BŪTINAS VĖDINIMAS.

Virtuvė – tai patalpa, kurioje generuojama drėgmė ir dideli kiekiai kvapų. Priklausomai nuo virtuvėje praleisto laiko, išskiriamas drėgmės kiekis gali siekti 5 litrus per parą. Tinkamai neišvėdinus virtuvės, šie nepageidaujami elementai pasklinda po visus namus.

Sanmazgai – tai patalpos, kuriose visada yra padidintas kiekis drėgmės ir šilumos, o ši sąjunga padidina tikimybę, kad patalpoje užsiveis grybeliai ir pelėsiai. Dažniausiai tai įvyksta nepastebimose vietose: po vonia, po kriaukle arba klozetu, t.y. visose sunkiai pasiekiamose vietose. Drėgmės išskyrimas šiose patalpose siekia iki 10 litrų per parą. Drėgmė, pelėsiai ir grybeliai ilgainiui pažeidžia brangiai kainuojančią apdailą  kartu kenkdami gyventojų sveikatai.

Miegamieji – tai patalpos, kuriose žmonės po sunkios darbo dienos gali ramiai pailsėti. Bet ramus poilsis ir kokybiškas miegas neįmanomi be šviežio oro. Nevėdinamame miegamajame kambaryje jau maždaug po dviejų valandų miego oras tampa užterštas ir netinkamas kvėpuoti, nes žmogus kvėpuodamas išskiria drėgmę ir didelį kiekį CO2 (anglies dioksido). O  kur dar dulkės nuo patalų! Tuo pat metu mažėja deguonies koncentracija ore. Apie deguonies trūkumo sukeliamus neigiamus simptomus galima kalbėti visą dieną, bet pagrindiniai iš jų yra šie: neramus miegas, neišsimiegojimas, košmarai ir bendras nuovargis dienos metu.

Svetainė, valgomasis – tai patalpa, kurioje mes ilsimės, žiūrime televozorių arba tiesiog vakarieniaujame su šeima. Dažniausiai šioje patalpoje būna du ar daugiau žmonių, tad ir CO2 koncentracija kyla greitai, nes darbingoje būsenoje žmogui reikia apie 15m³ oro per valandą. Nesunku apskaičiuoti, kad visas svetainės oras iškvėpuojamas tikrai greitai.

Sandėliai, drabužinės ir kitos pagalbinės patalpos – čia dažniausiai laikome įvairius daiktus, drabužius, kurie gali kaupti drėgmę ir išskirti kitus kvapus ar dulkes. Ir tikrai nepageidaujame, kad šie teršalai patektų į miegamuosius ar svetainę.

Pagrindiniai patalpų vėdinimo būdai

Langų atidarymas. Darinėdami langus, tinkamą oro kokybę patalpose galime užtikrinti tik tuo momentu, kai langai atidaryti. Tuo pačiu įleisdami šaltą lauko orą, atvėsiname patalpas, palanges nuolat tenka valyti nuo lauko dulkių, į vidų patenka gatvės ar kaimynų vakarėlio triukšmas taip pat į kambarius priskrenda musių ir uodų. Atviri langai vilioja įsilaužėlius.

Natūrali ventiliacija – tai būdas, kai oras iš patalpų šalinamas išmūrytais ventiliacijos kanalais. Jei namas sandarus, oro apytaka yra labai lėta. Kaip daugelis naujakurių įsitikino – tai neefektyvus vėdinimo būdas. Taip vėdinant iš namo iškeliauja brangi šiluma, o orui pritekėti reikia atidaryti langus.

Priverstinis vėdinimas (rekuperacija). Tai vėdinimo būdas, kai oras tiekiamas ir šalinamas iš patalpų rekuperatoriaus pagalba. Šis vėdinimo būdas garantuoja tinkamą oro kokybę patalpose, užkertą kelią pelėsių ir kondensato susidarymui. Šiuo metu pažangiausi ir efektyviausi yra plokšteliniai rekuperatoriai. Juos naudojant, šilumogrąžos efektyvumas siekia iki 95%. Dėl to patalpų šildymo kaštai sumažėja iki 40 procentų. Naudojant šį vėdinimo būdą, nereikia darinėti langų, patalpose ženkliai sumažėja dulkių, namų oras visada būna grynas, o nakties miegas kokybiškas.

Tikriausiai daugelis sutiks su tuo, kad priverstinis vėdinimas – pranašiausias būdas vėdinti kambarį, butą ar namą. O jei tokią sistemą norite turėti ir jūs, kreipkitės į VENTEK specialistus. VENTEK, oficialus vokiečių vėdinimo sistemų gamintojo ZEHNDER atstovas Lietuvoje, Jums gali pasiūlyti aukščiausia kokybe pasižyminčius rekuperatorius ir ortakių sistemas, patyrusių specialistų konsultacijas ir paslaugas. Jei ieškote geriausios kainos ir kokybės santykio – kreipkitės į VENTEK.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu