Anza

Pasyvaus namo kokybės kriterijai

pasyvaus namo charakteristikos

Pasyvūs namai – tai pastatai, kuriuose su labai mažomis energijos sąnaudomis pasiekiama jauki temperatūra žiemą ir vasarą. Šilumos poreikis yra 15 kWh/(m²a) (a-per metus) ir pirminės energijos poreikis įskaitant karštą vandenį ir elektrą – 120 kWh/(m²/a). Dėl naudojamų pasyvaus namo sprendimų pasiekiamas aukštas gyvenimo komfortas ir statybinių medžiagų ilgaamžiškumas.

Pasyvių namų statybai yra keliami aukšti reikalavimai.

Jaukumas + komfortas

·  Langų ir durų, aukštos vidaus temperatūros ir taip pat mažas šilumos pratekėjimas pastato apvalkale leidžia atsisakyti šildymo gyvenamosiose patalpose.

·  Vėdinimo įrenginys nuolat rūpinasi grynu oru ir nesukelia skersvėjų (oro įėjimo temperatūra patalpoje ne didesnė kaip 17°C). Pastate nereikėtų viršyti 30m³/h vienam asmeniui paduodamo gryno oro, nes kitaip oras žiemą gali būti išsausėjęs. Toks įrenginys negali pakeisti oro kondicionieriaus. Norint užtikrinti higienos reikalavimus reikėtų vengti oro drėkinimo.

·  Vėdinimo įrenginių triukšmas neturi viršyti 25 dBa.

·  Priešpriešinei ventiliacijai vasarą yra būtini atviri langai kiekvienoje patalpoje. Vėdinimo įrenginiai turi būti su apvedimo kontūru. Optimalus požeminis kontūras gali atlikti papildomą vėsinimą vasarą.

·  Tam, kad užkirsti kelią pastato perkaitimui, reikia numatyti tinkančias apsaugos priemones nuo saulės didesniems langų plotams rytų ir vakarų pusėse. Optimaliausias variantas – į pietus nukreipti langai.

·  Energiją taupantys buitiniai prietaisai, taip pat apšvietimas ir karšto vandens talpos gera šilumos izoliacija padeda sumažinti perkaitimą vasaros metu ir prisideda prie pasyvaus vėdinimo.

Technologijų ir konstrukcijų kokybės standartas

·  Kad išvengti drėgmės ir grybelio susidarymo turi būti įrengta šilumos izoliacija be šalčio tiltelių.

·  Kad išlaikyti pasyvaus namo standartą, sumažinti minimalias išlaidas šildymui ir neturėti drėgmės bei kondensato konstrukcijose, turi būti užtikrintas natūralios infiltracijos kiekis į pastatą. Tai turi būti patikrinta slėgio testu.

·  Sveiko ir gryno oro padavimui garantuoti, turi būti laiku keičiami oro filtrai bei įrenginys kondensato nubėgimui. Pagal higienos reikalavimus, vėdinimo sistemoje turėtų būti atsisakyta drėkinimo.

Energijos efektyvumas

·  Atitvarinių konstrukcijų šilumos pralaidumo koeficientas negali viršyti 0,15 W/(m²K), o individualių gyvenamųjų namų daugiausiai siekia iki 0,10 W/(m²K).

·  Stiklo paketų šilumos pralaidumo koeficientas neturi viršyti 0,80 W/(m²K) patalpose. Stiklo paketuose negali būti naudojami aliuminio rėmeliai.

·  Viena iš sudedamųjų lango dalių yra šilto lango rėmai. Bendras lango šilumos pralaidumo koeficientas neturi viršyti 0,80 W/(m²K), turi būti įvertinti šilumos nuostoliai per stiklo paketo rėmelį sandūroje su lango varčia.

·  Vėdinimo įrenginio naudingumo efektyvumas yra ne mažesnis nei 75 %, o suvartojama elektros galia neturi viršyti 0,45 Wh/m³ tiekiamo oro.

·  Šilumos nuostolius sumažina šilumos izoliacija ir gerai izoliuoti karšto vandens vamzdynai.

Pasyvaus namo kriterijai

Pasyviam namui pasiekti nepakanka taikyti atskiras priemones. Tik kompleksinis planavimas padės pasiekti pasyvaus namo standartą. Yra įrodyta, kad pasyvaus namo projektavimo programos (PNPP) pagalba buvo pasiekti šie rezultatai:

Šilumos energija                                               ≤ 15 kWh/(m²a) arba šilumos apkrova ≤ 10 W/m² .

Oro apsikeitimas (natūrali infiltracija)                    n50 ≤  0,6 h-1

Pirminė energija                                               ≤ 120 kWh/(m²/per sezoną).

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu