Anza

Oro kondicionierių tipai

Oro kondicionierių tipai

Sieniniai kondicionieriai

Pats populiariausias yra sieninis kondicionierius arba kitaip dar vadinama sieninio tipo Split sistema. Šie oro kondicionieriai sudaryti iš dviejų blokų: vidinio ir išorinio. Tokių sistemų privalumai – įrenginio programavimo galimybė, žemas triukšmingumo lygis, daugiapakopiai oro valymo filtrai neutralizuojantys tabako dūmus ir nukenksminančius alergenus, virusus. Sieninį kondicionierių galima įrengti bet kokioje nedidelėje patalpoje – ofise, bute, parduotuvėje.

Kasetiniai kondicionieriai

Kasetiniai kondicionieriai yra idealus sprendimas patalpų su pakabinamomis lubomis vėsinimui. Šio tipo kondicionieriai su keturiomis oro srovių paskirstymo kryptimis puikiai tinka naudojimui didelėse visuomeninės paskirties patalpose, pavyzdžiui, parduotuvėse, ofisuose, konferencijų salėse, mokyklose, restoranuose ir naktiniuose klubuose.

Palubiniai kondicionieriai

Palubinis oro kondicionierius (arba tiesiog universalus) montuojamas po lubomis arba ant sienos prie pat grindų. Jeigu patalpoje nėra pakabinamų lubų, tuomet alternatyva kasetiniam kondicionieriui gali būti būtent šis kondicionierius. Šių įrenginių konstrukcija leidžia tolygiai paskirstyti orą patalpoje ir išvengti tiesioginės oro srovės, nukreiptos į žmones. Kondicionierius gali būti sėkmingai naudojamas sudėtingos formos patalpų vėsinimui.

Grindiniai (pastatomi) kondicionieriai:

Grindiniai kondicionieriai skirti montavimui po langais (kaip tradiciniai šildymo radiatoriai). Atvėsintas oras išpučiamas į viršų. Per langus su saulės spinduliais į patalpą patenka didžiausia dalis šilumos. Jei po langu įrengtas pastatomas kondicionierius – jis atvėsina pačią karščiausią patalpos zoną, tokiu būdu užtikrindamas vienodą temperatūrą visoje patalpoje.
Kanaliniai kondicionieriai

Kanaliniai kondicionieriai sėkmingai gali būti naudojami atskirų patalpų kondicionavimui. Šis įrenginys turi keletą privalumų: sumontuotas kondicionierius nėra matomas todėl negadina interjero, patalpoje nėra triukšmo šaltinio (įrenginys yra akustiškai izoliuotas nuo patalpos), kondicionierius gali atlikti ne tik šaldymo, bet ir vėdinimo funkciją (jeigu prie oro paėmimo prijungtas lauko oro kanalas).

Mobilūs kondicionieriai

Mobilus oro kondicionierius, kaip jau aišku iš sąvokos „ mobilus“, yra kondicionierius kurio vietą galima laisvai keisti. Jis turi ratukus, kurių pagalba galima stumdyti kondicionierių. Jo veikimo principas visiškai nesiskiria nuo įprasto kondicionieriaus, išskyrus tai, kad jis sudarytas ne iš dviejų blokų (vidinio ir išorinio, kaip „split“ sistemos), o iš vieno. Mobilus oro kondicionierius gali būti naudojamas ofisuose ir gyvenamose patalpose. Jų galingumas (2 -4 kW) leidžia vėsinti iki 35 m2

Kondicionieriaus pasirinkimas,montavimo principai.
Sieniniai oro kondicionieriai

Norint įsirengti sieninę oro kondicionavimo sistemą reikia atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:

1. Kondicionavimo sistemą geriausiai montuoti dar prieš vykdant apdailos darbus. Tuo atveju visos komunikacijos gali būti paslėptos sienoje. Be to sistemų montavimas remonto metu yra apie 1,3-1,5 karto pigesnis negu montavimas patalpoje kur remontas jau padarytas.

2. Renkantis oro kondicionavimo sistemą, būtina nors apytikriai žinoti koks šaldymo galingumas jums reikalingas. Juos galima apytiksliai paskaičiuoti žinant kad per 1 m2 lango patenka apie 0,45kW šilumos. Žmogus išskiria apie 0,15kW, biuro technika šilumine energija paverčia apie 30% savo naudojamos energijos. (vienas kompiuteris apytikriai išskiria 0,2kW, lazerinis spausdintuvas – 0,4kW, kopijavimo aparatas – 0,5kW) Kondicionieriaus galingumas turi viršyti visų šilumą skleidžiančių šaltinių spinduliuojamą šiluminę galią.

3. Iš anksto reikia apgalvoti kur bus statomas išorinis kondicionieriaus blokas. Reikėtų vengti montuoti tokiose vietose kur tolimesnis bloko aptarnavimas būtų labai sunkus ar kartais ir neįmanomas be specialios įrangos. Pvz. nereikėtų kabinti bloko ant sienos 16 namo aukšte, nes tai labai apsunkintų tolimesnę jo priežiūrą bei išaugtų aptarnavimo kaštai.

4. Vidutinis kondicionierius pašalina iš oro nuo 1 iki 2 litrų vandens per valandą, todėl iš anksto reikėtu numatyti kur bus nuvedamas drenažo vamzdynas. Geriausias variantas yra nuvesti drenažo sistemą į kanalizaciją, tačiau jeigu to neįmanoma padaryti drenažo vanduo išvedamas į lauką.

5. Būtina atminti, kad kokybiškas oro kondicionierius gali tarnauti iki 2 kartų ilgiau negu pigios klasės kondicionierius, todėl kokybiškai įrangai taupyti nereikėtų. Juolab kad kainų skirtumas tarp aukštos klasės ir pigios įrangos sudaro apie 30%, o savikaina skiriasi daugiau nei 2 kartus. Todėl patartina geriau investuoti didesnę pinigų suma į geresnę įrangą, kuri tarnaus neabejotinai ilgiau ir sukels mažiau problemų.

KONDICIONAVIMAS

Oro kondicionavimo sistema leidžia sukurti komfortinę aplinką, kurioje jūs geriausiai jaučiatės, su tinkama oro temperatūra ir drėgme. Šiuolaikiniai oro kondicionieriai tiekia švarų, sveiką, šviežią orą, mažina oro drėgmės lygį ir stabdo pelėsiųaugimą. Šios sąlygos yra pasiekiamos be skersvėjų ir triukšmo.

Kondicionavimo sistemos palaiko patalpos temperatūrą (optimali patalpos temperatūra žmogui yra 18-25 C) ir drėgmę atsižvelgiant į poreikius.

Oro kondicionieriai būna su skirtingais filtrais: pirminio valymo filtras su bakterijų naikinimo priemone ir anglies filtras. Pirminio valymo filtras sulaiko labai smulkias ore esančias daleles, jį galima plauti ir naudoti daug kartų. Anglies filtras naikina nemalonius kvapus – cigarečių dūmų, maisto ir pan.

Šiuolaikiniai kondicionieriai turi dar modernesnius filtrus: HEPA, elektrostatinio bei anglies filtrus. Jie gaminami natūralaus arbatos lapų užpildo pagrindu, todėl veiksmingai naikina bakterijas, esančias aplinkoje. Elektrostatiniai filtrai sulaiko dulkių daleles, augalų dulkes bei gaivina patalpos orą. Aplinka tampa švaresnė.

Šiuolaikiniuose moderniuose namuose, biuruose, konferencijų salėse bei viešbučiuose orui kondicionuoti įrengiamos konvektorių sistemos. Jomis patalpas galima ir vėsinti, ir šildyti. Patalpoms šildyti jos jungiamos prie pastato katilinės ir naudojamos vietoje radiatorių, o patalpoms vėsinti jungiamos prie vandens šaldymo mašinos.

Kaip oro kondicionieriai veikia organizmą?

Oro kondicionierių nauda ar žala mūsų organizmui – nuolatinė diskusijų tema. Vieni specialistai teigia, kad karštomis vasaros dienomis tai tarsi atgaiva organizmui, kiti juos laiko potencialiu ligų sukėlėju.

Tačiau daug kas priklauso nuo žmogaus užsigrūdinimo: kuo jis labiau užsigrūdinęs, tuo mažesnę įtaką turi temperatūros svyravimai tarp kondicionuoto ir lauko oro. Žinoma, jei lauke per 300 C karščio, o kondicionavimo sistemos orą atvėsina iki 160 C, toks kontrastas gali pakenkti net ir didžiausio stipruolio kvėpavimo takams.

Oro kondicionierių reikėtų naudoti protingai, išvengiant per didelio temperatūros kontrasto, kad nepakenktų akių bei kvėpavimo takų gleivinei.

Reikėtų rinktis naujos kartos oro kondicionierių, kuris skleidžia mažesnį triukšmą, mažiau trikdo poilsį ir kuriuose naudojama nekenksminga aplinkai, netoksiška šaldomoji medžiaga R410c. Anksčiau naudota medžiaga R22, pagaminta chloro pagrindu, buvo viena iš ozono sluoksnio ardytojų.

Ką dar reikėtų žinoti apie oro kondicionierių?

Oro kondicionieriai būna įvairių tipų: montuojami į langus, prie lubų, palubės-sienų, sieniniai, kanaliniai, didelio galingumo, konvektoriniai ir kt.

Reikėtų žinoti, kad oro kondicionieriai yra vasaros sezonui skirti įrengimai, išskyrus tuos atvejus, jei juose sumontuotas “žiemos modulis”. Paprastai būna nurodyta, kokiai temperatūrai esant jį galima eksploatuoti.

Kad kondicionieriai tarnautų patikimai ir ilgai, reikia reguliariai papildyti šaldomosios medžiagos kiekį, išvalyti dulkes ir kitus nešvarumus iš vidinio ir išorinio įrenginio blokų, kondensato vamzdelio, patikrinti elektrinę įrenginio dalį ir darbo režimus. Tokį aptarnavimą reikėtų atlikti kiekvieno sezono pradžioje – pavasarį.

Trumpai sakant, oro kondicionavimo sistema leidžia jums jaustis geriau, būti aktyvesniu, kūrybingesniu.

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu