Ekologiškas gyvenimas šiais laikais tikrai nereiškia nei jokių papildomų darbų, nei didelių išlaidų. Paprasčiausiai reaguodami į visuomenės poreikius gyventi tvariau – verslininkai siūlo labai daug įvairių priemonių, įrangų bei metodų, kurie suteikia galimybę nebloginant gyvenimo kokybės įprastus kasdieninius darbus atlikti kur kas tvariau.
Ypač svarbu keisti tas gyvenimo sferas, kurios daro didelę įtaką gamtai. Žinoma, svarbus rūšiavimas, mityba, tačiau pradėti visada geriausia nuo esminių žingsnių ir šiuo atveju vis dažniau minimas yra elektros energijos išgavimas iš saulės energijos.
Vis daugiau dėmesio sulaukiančios saulės elektrinės iš specdarbai.lt keičia ne tik verslų, tačiau ir privačių, fizinių asmenų gyvenimus. Daro juos kur kas geresniais, tvaresniais ir atsakingesniais.
- Ar saulės elektrinės yra tinkamos tik nuosavam gyvenamajam namui?
Tikrai ne. Gana dažnas mitas, kad tokios įrangos yra geras pasirinkimas tik nuosavuose namuose. Ne, jos puikiai patenkina ir verslo, ir daugiabučių poreikius. Siūlome daugiabučių kvartalų administratoriams pasidomėti saulės parkais, kurie suteiks galimybę gyventojams ne tik gyventi tvariau, tačiau ir džiaugtis kur kas pigesne elektra.
- Kokio galingumo saulės elektrines rinktis?
Reikalingo galingumo elektrinės priklauso nuo to – kiek dažniausiai elektros suvartojate kiekvieną mėnesį. Svarbiausia šioje vietoje netaupyti, geriau iškart investuoti į galingesnes. Skaičiuojama, kad dažniausiai daugiausiai sutaupo tie, kurie per mėnesį suvartoja apie 300 kW ir daugiau. Taigi, ypač laimi tie, kurie namus šildosi elektra, tai yra, šilumos siurbliais oras-oras bei oras-vanduo.
- Ar svarbu yra pasirinktas gamintojas?
Saulės elektrinė, tai ilgalaikė investicija. Todėl perkant ir montuojant įrangą būtina atkreipti dėmesį į gamintoją, garantiją bei montavimo darbus atliekančią įmonę. Tinkamai sumontuota saulės elektrinė tarnaus ilgiau ir nekels jokių rūpesčių!
- Kaip turi būti montuojami moduliai?
Modulių montavimas neatsiejamas nuo patyrusių specialistų, kurie vertina ne tik jų dėjimo vietą, tačiau ir pokrypį. Ne ką mažiau svarbu yra iškart apskaičiuoti – kiek ploto moduliams reikia. Pagal tai galima nuspręsti, ar juos geriau montuoti ant stogo, ar ant žemės. Jeigu Jūsų namų stogas yra šlaitinis – dažniausiai skaičiuojamas standartas yra 1 kW – apie 6 kvadratiniai metrai. Nors nėra griežtai nustatyta į kurią pusę turėtų “žiūrėti” moduliai, tačiau visada prioritetas yra pietų pusei. Optimaliausias montavimo kampas Lietuvoje siekia apie 33-35 laipsnius.
- Ar galima elektrines įsigyti pigiau?
Nors šiuo metu prekybininkai siūlo labai daug įvairių akcijų, kurios suteikia galimybę įrangas įsigyti pigiau, tačiau taip pat siūlome nepamiršti APVA teikiamų paramų. Jos duodamos ne tik elektrinėms, tačiau ir šilumos siurbliams, tad įvertinkite ir būsto mikroklimato gerinimo įrangas. Keliami reikalavimai paramai gauti nėra sudėtingi, subsidijuojama dauguma, tad reikia sekti atsinaujinančia informaciją apie paramą.
Gyventi tvariau šiais laikais tikrai yra gana paprasta. Svarbiausia – noras ir žinios. O dėl jų visada geriausia yra tartis su specialistais, kurie atsakys į kylančius klausimus, pateiks rekomendacijas bei padės Jums žengti pačius pirmus žingsnius nepriklausomybės link.