Rockwool

Ekologiškos renovacijos alternatyvos – išnaudok saulės energiją!

Ekologiškos renovacijos alternatyvos – išnaudok saulės energiją!

Namo renovacija neapsiriboja tik pastato apšiltinimu, šildymo sistemų ar stogo keitimu. Po renovacijos neatpinga nei karštas vanduo, nei gyvatuko mokestis. Ar kada pagalvojote, kad, pasinaudoję valstybės teikiama parama, galite užsakyti ne tik populiariausius namo renovacijos darbus, bet ir įrengti saulės kolektorius. Šio atsinaujinančio energijos šaltinio paskirtis – pašildyti vandenį, o gyventojams – sumažinti šilumos energijos išlaidas. Investicijos atsipirks ne tik mažesnėmis šildymo išlaidomis, bet ir išaugusia name esančių butų verte.

Įdarbinkite saulę įrengdami saulės kolektorius ant stogo ir gaukite nemokamą šilumą Jūsų namams. Tai investicija į šildymo sąskaitų sumažinimą, ekologišką gyvenimo būdą ir dalinę nepriklausomybę nuo energetikų. Juk suprantate, jog, augant elektros energijos kainoms, senkant naftos ir dujų ištekliams, alternatyvus saulės energijos naudojimas tampa vis aktualesnis. Paplitęs visame pasaulyje, pamažu susilaukia didesnio dėmesio ir Lietuvoje. Daugelyje užsienio šalių, renovuojant pastatus, alternatyvios energijos naudojimas yra įprastas dalykas. Kliūtis vietinėje rinkoje – teigiamų pavyzdžių stoka ir skeptiškai nusiteikę gyventojai.

Remiantis sukauptais statistiniais duomenimis, Europoje, daugiau nei 10 milijonų gyventojų naudoja saulės energiją. Šie skaičiai auga, vadinasi, kuo daugiau žmonių naudoja ją, tuo mažesni ir kolektorių įrengimo kaštai. Pvz., Austrijoje šiuo metu vienam šeimos namui tenka 15 proc. visos šalyje naudojamos saulės energijos suvartojimo.

Renkantis objektus alternatyviosioms sistemoms diegti, jų projektavimo etapuose svarbu įvertinti šiluminės energijos poreikį per metus. Skaičiuojama pagal karšto vandens naudojimą ir šildymo temperatūrą, taip pat įvertinant nuostolius sistemoje. Tikruosius sistemos parametrus, saulės energijos dalį balanse ir gaunamą kuro ekonomiją, galima nustatyti tik atliekant monitoringą eksploatacijos metu.  Duomenų kaupimas numatomas integruotoje valdymo sistemoje.

Apskaičiuota, jog teisingai suprojektuota ir įrengta saulės kolektorinė vasaros metu 90-97 proc. tenkina šildymui reikalingos energijos poreikį. Per metus vandens šildymui tai sudaro 64 – 67 proc. arba 400–470 kWh/ m2. Trūkstama energijos dalį dengia naudojama elektros energija, dujos arba centralizuotas šildymas. Tokiems rezultatams pasiekti būtina tinkama kolektorių padėtis – pasvirimo kampas horizonto atžvilgiu 35–42°, orientacija pietų kryptimi ir šešėlio kolektoriams nesudarantys medžiai ar gretimi pastatai.

Didelėse instaliuotose sistemose saulėtomis dienomis energijos pagaminama per daug, tad, rengiant projektą, būtina numatyti, kaip ją panaudoti, pvz., patalpų oro kondicionavimui. Na, o energijos trūkumas žiemos – rudens mėnesiais gali būti “dengiamas” ir iš vietinės katilinės.

Daugiabučius renovuojantys ir juose alternatyvias energetines sistemas nusprendę diegti gyventojai  gali pasinaudoti DAUGIABUČIŲ NAMŲ ATNAUJINIMO (MODERNIZAVIMO) PROGRAMOS (JESSICA) teikiama parama. Šildymo sistema, naudojanti saulės energiją, – tai šildymas, kurio eksploatavimo išlaidos mažos, tai švarus oras, tylus darbas ir nekenksminga gyvenamoji aplinka.

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu