Franke

Užuolaidos – interjero harmonijai

Užuolaidos – interjero harmonijai

Pavasaris – pats metas atnaujinti būstą. Naujomis užuolaidomis tai padaryti nesudėtinga ir efektyvu, be to, Namo inžinerijos ir interjero centro NIC specialistų teigimu, tinkamai jas išrinkus galima pataisyti ir interjero trūkumus.

Pasąmonėje glaudžiai su namų jaukumu susijusios užuolaidos vėl atgauna į rinką atkeliavus žaliuzėms šiek tiek susvyravusias pozicijas.

Pasak Namo inžinerijos ir interjero centre NIC įsikūrusio salono „Jaukumas” dizainerių Redos Vaškytės ir Ritos Viršilaitės, pasaulyje šiuo metu labai mėgstami natūralūs audiniai – nuo natūralių atspalvių drobės iki siuvinėto ar kitaip dekoruoto šilko.

Tiesa, klaipėdiečiai drobės dar „neatrado” – dienines užuolaidas labiau įprasta siūdintis iš organzos, o ne, pavyzdžiui, iš plonos perregimos drobelės. Naktinėms taip pat dažniau pasirenkami žvilgūs, klasikinio stiliaus audiniai. Vis dėlto kai kuriuose interjeruose natūrali, šiurkštoka įvairių raštų ir spalvų drobė yra tiesiog nepakeičiama. Ypač stilingai ji atrodo rąstiniame name.

Madingiausios šių metų spalvos „skyla” į dvi kategorijas: prie urbanizacijos derančius atspalvius (juoda, pilka, mėlyna elektrinė, metalo ir pan.) bei natūralius, aptinkamus gamtoje (ruda, jūros bangos, besileidžiančios saulės). Dizainerės atkreipia dėmesį, jog aktualios ir koralo raudona bei violetinė spalvos.

Madingi išlieka ir įvairiausi, ypač stambūs, gėlių motyvai. Dizainerių patarimu, nevertėtų baimintis derinti žiedų raštų su geometrinėmis figūromis.

Vis dėlto, anot dizainerių, kiekvienas atvejis yra unikalus. Sprendimą, kokias užuolaidas rinktis, paprastai diktuoja jau esamas interjeras ir būsto šeimininkų skonis. Salone išrinkti tinkamiausias užuolaidas sudėtinga – geriausia, kai dizaineris atvyksta į namus ir įvertina interjerą bei šeimininkų norus.

Užuolaidos yra paskutinis interjero akcentas, kuriam tenka dar ir labai svarbi užduotis – suvienyti grindų, sienų dangas, baldus ir šviestuvus bei, žinoma, pataisyti tai, kas pavyko ne taip, kaip tikėtasi.

Pernelyg tamsią patalpą užuolaidomis galima pašviesinti, o erzinančias ryškias spalvas – prislopinti. Jei kambaryje per tamsu, tiks oranžinių atspalvių dieninės užuolaidos, ažūriniai audiniai. Horizontalūs raštai patalpą optiškai paplatins, o vertikalūs – paaukštins.

Dizainerių teigimu, mažoje patalpoje dailiau atrodo iš bendro konteksto pernelyg neišsiskiriantys audiniai, o dideliame kambaryje langą galima dekoruoti kontrasto principu, kad jis atrodytų lyg paveikslas.

Audinio, spalvos ir modelio pasirinkimas priklauso ir nuo patalpos paskirties. Pavyzdžiui, vonioje ar virtuvėje tiks lengvai valomas poliesteris arba impregnuotas audinys, dailiai atrodys ir neužgoš erdvės ne įprastinės užuolaidos, o, pavyzdžiui, romanetės. Beje, romanetes galima priderinti ne tik moderniam, bet ir klasikiniam interjerui.

Įspūdingesnės – žvilgios, įdomių raštų, spalvų bei faktūrų – ilgos užuolaidos labiausiai tiks svetainėje. Uždengti didžiuliams vitrininiams langams ypač tiktų širmos. Jas, beje, galima įvairiai derinti – storo audinio naktines su perregimomis dieninėmis sudėliojant skirtingas „dryžuotas” kombinacijas.

Įdomaus efekto galima pasiekti audiniais su įaustais metalo siūlais – pakabintoms užuolaidoms jas „lankstant” galima suteikti norimą formą.

Vaikų kambariui klientai pageidauja natūralių medžiagų, bet apdairu rinktis lengvai valomus, neglamžius audinius.

Beje, dizainerės pastebi, jog pas mus užuolaidoms ne visada skiriamas deramas dėmesys – ne taip jau retai įrengiant būstą negailima lėšų statybinėms medžiagoms, baldams, o užuolaidoms atitenka tik tai, kas liko, nepaisant to, kad nuo jų priklauso viso interjero dermė.

Jung

Kiti temos straipsniai

Kilimas svetainėje

Kilimas svetainėje. Kaip išsirinkti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Valgomojo įrengimas

Kaip moderniai įsirengti valgomąjį?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu