Ekoklima

Kaip įrengti darbo vietą vaikų kambaryje (tęsinys)

darbo vietos įrengimas

Ergonomikos parametrai, kurių reikėtų laikytis, pasirenkant stalą ir kėdę:

Vaiko ūgis cmStalo aukštis cmKėdės aukštis cm
112 – 1265335
127 – 1355637
136 – 1435940
144 – 1526342
153 – 1606644
161 – 1686947
169 – 1777250
178- 1867552

Didelį dėmesį reikia atkreipti ir į stalo paviršių. Pagal Europos standartus stalo išmatavimai turi būti šie: 160×80 cm. Tokie išmatavimai užtektini, kad kompiuterio monitorius būtų pakankamai toli nuo akių (patariamas nuotolis – mažiausiai 50 cm). Patį monitorių reikia pastatyti akių lygyje. Jeigu jis bus per aukštai, vaikas visą laiką žiūrės aukštyn. Dėl to bus įtempti nugaros ir kaklo raumenys. Panašus efektas būna sėdint kino teatre pirmoje eilėje- visą laiką reikia žiūrėti aukštyn. Labai nepatogu!

Taip pat patariama monitorių ir klaviatūrą pastatyti tiesiai priešaky, o ne įstrižai, kad vaikui nereikėtų visą laiką sukiotis ir jisai galėtų sėdėti stabiliai. Į monitorių neturi kristi tiesi šviesa, šriftas turi būti tamsus, o fonas šviesus. Pagrindinės mokyklos moksleiviai optimaliai prie kompiuterio gali dirbti 20-25 minučių, vyresniųjų klasių moksleiviai – 80 minučių su pertrauka. Jeigu vaikas dirba prie kompiuterio ilgiau, tai kas valandą būtina 15 minučių pertrauka.

Kuris stalas mano vaikui tinkamiausias?

Kokį stalą pasirinkti? Paprastą ar kompiuterinį stalą?
Reikia atsiminti, kad vaikų kambarys moksleiviui yra ir poilsio, ir žaidimų, ir , jeigu vaikas jau eina į mokyklą, darbo vieta. Tai priklauso nuo poreikių. Savaime suprantama, kad pirmokui kompiuterio nereikės. Jeigu šeimoje yra keletas vaikų- idealiu atveju kambaryje turėtų būti du stalai- rašomasis stalas ir kompiuterinis stalas. Du stalai pravers tuomet, kai vaikai vienu metu nori atlikti namų darbus: patogu pasidalinti vietas ir išvengti konfliktinių situacijų.
Specialistai pataria pirkti reguliuojamo aukščio stalą, prie kurio galima įtaisyti lentynėlę monitoriui ir klaviatūrai, kad pirmokėliui prisireikus kompiuterio, nereikėtų bėgti į parduotuvę pirkti naujo stalo. Stalus galima pastatyti vieną prieš kitą, tačiau tokiu atveju patariama širma ar siena, kuri reikalinga atitverti kiekvieno vaiko darbo zoną.

Bus įdomu, jeigu rašomajam stalui pasirinksite į barą ar plačią palangę panašią konstrukciją. Reikalinga paprasčiausia plokštė, kuri pritvirtinama prie sienos arba spintos nugarinės pusės. Jeigu spinta pastatyta tokiu būdu (taip statoma spintą, kai patalpą norima padalinti į dvi zonas), tai vienoje pusėje atremiama metaline koja. Tokios plokštės populiarios ir virtuvėje. Jos dažniausiai užsakomos individualiai, suderinant su aplinkos interjeru.

Jung

Kiti temos straipsniai

Kilimas svetainėje

Kilimas svetainėje. Kaip išsirinkti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Valgomojo įrengimas

Kaip moderniai įsirengti valgomąjį?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu