Tikkuurila

Funkcionalus mažo būsto įrengimas: interjero dizainerė pataria, kaip sutalpinti virtuvę, svetainę ir kitus patogumus

Mažų erdvių įrengimas

Įvairūs tyrimai ir nekilnojamojo turto (NT) ekspertų įžvalgos jau ne vienus metus rodo – perkamo būsto plotas nuolat mažėja. Taip pat gyventojai investicijai ar atostogų namams yra linkę pirkti vis mažesnio ploto būstus. Tai visai nestebina, nes būstui brangstant, jo įperkamumas mažėja. Visgi maži namai neretai turi didelį iššūkį – kaip čia sutalpinti viską, ko prireiks patogiam ir funkcionaliam gyvenimui. Tačiau tai padaryti, pasak interjero dizainerės, nėra sudėtinga – tereikia žinoti keletą gudrybių.  

Rinkitės ramias spalvas

Šių dienų tendencijos, pastebi didžiausio baldų salonų tinklo Lietuvoje „Gintaro baldų“ interjero dizainerė Vilma Ruzgailienė, yra akivaizdžios – kylant NT kainoms, žmonės vis dažniau renkasi mažesnius būstus ne tik poilsiui, bet ir gyvenimui. Todėl, jos teigimu, tokios rinkos aktualijos verčia kiekvieną namų kvadratinį metrą išnaudoti apgalvotai. 

„Dizaineriai žino – sprendimai namuose turi būti sumanūs, o mažuose būstuose tai itin svarbu. Juk erdvėse, kuriose gyvename, turi tilpti mūsų artimieji, laisvalaikis, poilsis, svečiai, darbas, augintiniai. Poreikių yra begalė, tad tik protingai išnaudoję turimą plotą, sukursime daugiau erdvės gyvenimo komfortui“, – pabrėžia pašnekovė. 

O tai pradėti daryti ji pataria nuosekliai. „Interjero spalvos dažnai yra namų įrengimo atspirties taškas. Jas mažoms erdvėms geriausia rinktis ramias. Nuosaikūs spalvų deriniai, švelnus, raminantis kreminės, smėlio ar neutralus koloritas nedideliam būstui suteiks pusiausvyros, harmonijos, ramybės. Jei spalvinius akcentus išsirinkti sunku, visada patariu laikytis auksinės 60–30–10 taisyklės. 60 proc. šiuo atveju yra dominuojanti spalva, 30 proc. – antrinė, naudojama apdailai, ir 10 proc. – akcentinė spalva, skirta dekorui“, – rekomenduoja V. Ruzgailienė. 

Mažo būsto įrengimas

Išnaudokite papildomas erdves

„Maži namai reikalauja apgalvoti ir baldų išdėstymą. Tik tinkamai juos išdėsčius, bus patogu judėti, vietos liks visiems poreikiams. Todėl pirmiausia derėtų efektyviai išnaudoti papildomas erdves. O tam parankiausi – daugiafunkciniai baldai. Pavyzdžiui, komoda, kurią galima transformuoti į rašomąjį stalą arba kavos staliukas, lengvai paverčiamas valgomuoju stalu“, – pavyzdžiais dalinasi V. Ruzgailienė. 

Didesniam erdvės funkcionalumui, anot jos, parankios ir sieninės lovos su lentynomis ir sofa. Tai funkcionalus baldas, kuris dieną patogiai naudojamos atsisėdimui, knygų ar dekoro elementų susidėjimui, o nakčiai vienu mygtuko paspaudimu tampa komfortiška miego erdve. „Toks baldas tinkamas ir vaiko kambariui, kurio dydis siekia iki 10 kv. m., ir atostogų būstui, kai visa ilsėtis atvykusi šeima gali kokybiškai išsimiegoti“, – akcentuoja „Gintaro baldai“ interjero dizainerė. 

Tuo tarpu kalbėdama apie mažų erdvių apšvietimo sprendimus, interjero dizainerė juos siūlo derinti. Sumaniausia, anot ekspertės, kuomet kartu naudojamas bendras, darbinis ir akcentinis apšvietimai, taip pat – šviesos srautą leidžiantys reguliuoti šviestuvai. Tokiu būdu, pabrėžia ji, mažose erdvėse bus apšviesti reikiami taškai, o atskiros būsto zonos – atskirtos.

Mažų erdvių planavimas

Išlaikykite vientisumą 

Užsiminusi apie miegamosios zonos mažame būste įrengimą, V. Ruzgailienė tęsia – čia taip pat sumaniai planuoti reikėtų ir virtuvę. O šiai itin svarbiai namų erdvei interjero dizainerė pataria išlaikyti minimalistinį stilių, rinktis uždarus planavimo sprendimus. „Prireikus, virtuvės baldų komplektą galima prijungti prie prieškambario arba svetainės baldų. Tokiu būdu sukuriamas vientisumas, išnaudojama visa turima erdvė. Taip pat šiai zonai verta rinktis uždaromas spinteles, o kriauklę, kaitlentę, šaldytuvą bei indaplovę galima patogiai integruoti į modulinį virtuvės komplektą“, – siūlo dizainerė. 

Pabaigai ji pataria darnų vientisumą išlaikyti visoje erdvėje – šiam tikslui pasiekti verta rinktis vientisą stilių. Mat skirtingi apdailos sprendimai, interjero dizainerės teigimu, namus padalins į atskiras erdves ir vizualiai sumažins gyvenamą plotą. 

„Naudokite dekoro elementus, kurie atspindi asmeninį stilių, sukuria jaukumą. Taip pat atkreipkite dėmesį į langų apdailos elementus. Galite rinktis dienines ir naktines užuolaidas, medines žaliuzes, kurios ir funkcionalios, ir atrodo puikiai“, – pataria ekspertė.

Jung

Kiti temos straipsniai

Kilimas svetainėje

Kilimas svetainėje. Kaip išsirinkti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Valgomojo įrengimas

Kaip moderniai įsirengti valgomąjį?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu