Ekoklima

5 dažniausiai pasitaikantys indaplovės gedimai

Indaplovių gedimai

Namų apyvokos prekes JAV parduodanti bendrovė „Porch“ padarė apklausą ir pasiteiravo žmonių, koks namų ruošos darbas jiems yra nekenčiamiausias. Net 33 proc. respondentų atsakė, jog indų plovimas. O juk tam žmonės skiria net apie 5,5 valandos kiekvieną savaitę. Būtent dėl to indaplovės ir yra tokios populiarios bei daugelio mylimos pagalbininkės.

Tačiau kaip ir bet kuris kitas įrenginys, indaplovė gali sugesti. Kaip vienas iš buitinės technikos remonto paslaugų teikimo lyderių „Salvata“ pasidalins įžvalgomis apie 5 dažniausiai pasitaikančius šių įrenginių gedimus.

Neišplauna indų

Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų, su kuriai susiduria indaplovių savininkai, yra netinkamai išplaunami indai.

Tokį trūkumą gali lemti įvairūs faktoriai, pavyzdžiui, užsinešę purkštuvai, iš rikiuotės išėjęs vandens siurblys arba sugedusi plovimo sparnuotė. Jei pastebėjote, kad indaplovė ėmė prastai plauti indus, būtina, kad ją kuo greičiau patikrintų specialistas. Iš naujo plauti indus – menkas malonumas, bet reikėtų nepamiršti ir to, kad ant prastai išplautų indų dauginasi bakterijos, keliančios pavojų sveikatai.

Neišsausina indų

Kita dažna problema – netinkamas vandens nuleidimas. Taip gali nutikti dėl užsikimšusios išleidimo žarnos arba sugedusio išleidimo siurblio. Netinkamai vandenį išleidžianti indaplovė gali viską išleisti ir taip sugadinti virtuvės grindis ir/ar kitus prietaisus.

Taip pat, tokiu atveju, prietaiso viduje lieka stovintis vanduo. Dėl to atsiranda nemalonus kvapas ar net pelėsis. Jei pastebėjote, kad indaplovė neišsausina indų, reikėtų pakviesti profesionalus, kad jie nuodugniai ištirtų, kodėl taip yra.

Keisti garsai

Dar viena dažna indaplovių problema – darbo ciklo metu skleidžiami keisti ar nemalonūs garsai. Šie garsai gali būti įvairūs – nuo žemo ūžesio iki aukšto zvimbimo, o juos gali sukelti įvairios problemos, pavyzdžiui, sugedęs pagrindinis motoras arba susidėvėjusi sparnuotė.

Jei girdite keistus garsus, sklindančius iš indaplovės, vargu ar galėsite situacijos kaltininką nustatyti patys. Į pagalbą reikėtų kviestis indaplovių specialistus. Diagnostika tikrai apsimoka bet kuriuo atveju, o sužinojus problemos rimtumą jau galima galvoti apie remonto būtinybę.

Praleidžia vandenį

Vandens praleidimas – dar viena opi problema, kurią gali sukelti skirtingos bėdos, pvz., pažeista durelių tarpinė, sugedęs siurblio sandariklis arba iš rikiuotės išėję purkštuvai. Nesandari indaplovė kelia pavojų dėl vandens žalos. Visur pribėgę balos ir stovintis, besikaupiantis vanduo gadina apdailą, turtą ir techniką. Pastebėjus praleidžiamą vandenį reikėtų nenaudoti indaplovės iki kol jos nepatikrins profesionalai.

Problemos su durelėmis

Dėl to, kad turi gana delikatų ir labai svarbų mechanizmą, indaplovės durelės taip pat neretai turi problemų.

Sugedęs užraktas, pažeistas durelių sandariklis arba atsilaisvinęs vyris gali trukdyti indaplovės durelėms tinkamai užsidaryti bei atsidaryti. Dėl to indaplovė gali praleisti vandenį arba visai neįsijungti, neišsijungti. Jei pastebėjote su tuo susijusių problemų, būtina jas kuo greičiau sutvarkyti, kad prietaisas nebūtų sugadintas dar labiau. Blogiausias scenarijus – paleidus ciklą pro dureles varva vanduo arba po plovimo ciklo durelės paprasčiausiai neatsidaro.

Daneka

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu