Franke

Eksterjero apšvietimas: gražu, jauku ir saugu

Eksterjero apšvietimas: gražu, jauku ir saugu

Privačių namų fasadų ir aplinkinės teritorijos apšvietimas pastaruoju metu patiria nemažai pokyčių. Šiuolaikinis eksterjero apšvietimas ne tik užtikrina būsto saugumą (nustatyta, jog tinkamai apšviestose teritorijose sumažėja nusikalstamumas), bet ir išryškina gamtos grožį bei pastato architektūrinius privalumus.

Jaukus terasos, takų, gėlynų ir medžių apšvietimas leidžia pratęsti buvimo gamtoje laiką. Naudojant naujų tipų šviestuvus, tam atsiveria plačios galimybės. Šviestuvai tapo mažosiomis architektūros formomis, kurios funkcionuoja nakties metu, o dieną būna nepastebimos.

UAB „ARDENA“ specialistai siūlo kompleksiškai spręsti inžinerinius ir estetinius ekterjero apšvietimo klausimus. Siekiant sutaupyti lėšų, reikia nuodugniai apgalvoti ir įvertinti galimus sprendimus dar projektavimo stadijoje. Visi laidai turėtų būti išvedžioti prieš pradedant apdailos ir aplinkos tvarkymo darbus. Kad nepridarytumėte klaidų, kurių taisymas gali brangiai kainuoti, geriau iš anksto pasirūpinti bendru namo fasado bei sklypo apšvietimo projektu.

Renkantis apšvietimo įrangą reikia atkreipti dėmesį į esminius landšafto privalumus, pastatų formą ir funkcijas. Jei pastatas išsiskiria modernia architektūra, stengiamasi pašviesti konstrukcijas ir detales. Jei dominuoja stikliniai fasadai, tikslinga daugiau investuoti į vidaus apšvietimą, nei bandyti šviesos nereflektuojantį stiklą pašviesti iš išorės. Šiltomis spalvomis apšviesti klasikinio stiliaus namai dvelkia jaukumu. Sodo augmeniją nepaprastai išryškina paslėptas apšvietimas. Kiemui apšviesti siūloma naudoti
ekonomiškus, su didele sklaida šviesos šaltinius. Šviestuvai dažnai slepiami gamtinėje aplinkoje, pvz. vandenyje, tarp akmenų, krūmynuose.

Siekiant sukurti harmoningą aplinką, reikėtų vadovautis pagrindine taisykle – saikas. Venkite labai ryškios šviesos,didelių kontrastų. Juk gamtoje svarbiausia – natūralumas!

Eksterjero apšvietimo sprendimai gali būti pristatomi keliais režimais: kasdieniu ir šventiniu. O šviesai valdyti naudojami judesio davikliai ar fotoelementai. Vis plačiau naudojami naujos kartos diodiniai šviestuvai (LED). Mažučiai šviesos šaltiniai suteikia daugybę visiškai naujų apšvietimo variantų. Tokio tipo šviestuvai puikiai tinka takams nužymėti ir detalėms akcentuoti. LED privalumai: maži matmenys, ilgas tarnavimo laikas, geras šviesos efektyvumas.

UAB „Ardena“ darbuotojai ne tik patars, kokio tipo šviestuvus naudoti konkrečiu atveju, bet, atsižvelgdami į pradinę kliento viziją, padės įgyvendinti kompleksinį namo fasado bei sklypo apšvietimo projektą.

Linkime Jums sukurti šviesią, jaukią ir saugią aplinką, kuria galėsite džiaugtis ilgais vakarais.

Jung

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu