Ekoklima

Tarakonų naikinimas

Tarakonų naikinimas

Jiems labai nepatinka kvapas, kurį skleidžia laurų lapai, agurkų žievė ir actas.

Gera priemonė tarakonams naikinti yra žema temperatūra: atšaldžius patalpas iki 5 °C, jie žūsta per pusvalandį, o iki minus 5 °C – per minutę. Taigi kai lauke šalta, ilgesniam laikui palikite atvirą langą.

Tarakonams galite „paspęsti spąstus”. Kelis stiklinius indus rūpestingai išplaukite ir sausai iššluostykite. Indų dugnus plonai ištepkite medumi ir įpilkite truputį vandens. Pastatykite juos ten, kur dažniausiai pasirodo tarakonų. Statykite prie šiurkščios sienos arba atremkite į indo kraštą balaną, lentelę, kuria vabzdžiai, pajutę medaus kvapą, galėtų nusigauti iki indo angos. Jie įlįs, bet slidžiomis stiklo sienelėmis negalės išlįsti atgal.

Dažniausiai naudojama priemonė – masalas (jaukas) su boraksu. Paimkite lygiomis dalimis borakso, cukraus pudros ir miltų. Viską sumaišykite ir išbarstykite tarakonų pamėgtose vietose. Patartina tai daryti prieš naktį.

Kitas būdas. Paimkite 1 dalį boro rūgšties, 1 dalį cukraus ir 8 dalis bulvių arba manų košės. Boro rūgštį iš-tirpinkite karštoje košėje ir išdėliokite virtuvėje tarakonų telkimosi vietose.

Yra ir kitokių masalo receptų. Paimkite 7 dalis borakso, 3 dalis cukraus ir gerai išmaišykite.

Sumaišykite 60 g borakso, 20 g cukraus pudros, 20 g krakmolo. 1,5 % chlorofoso tirpalą pasaldinkite, suvilgykite jame duonos gabaliukus ir išdėliokite į lėkštutes. Jas kelis vakarus iš eilės sustatykite prie van-dens, ventiliacijos angų ir kitur.

Paruoškite 3–4% chlorofoso bei vandens tirpalą ir hidropultu arba dulkių siurbliu išpurškite tose vieto-se, kur daugiausia pastebima tarakonų (pusė stiklinės tirpalo 1 m2). Chlorofosas veikia 10 dienų, todėl neskubėkite jo nuplauti. Procedūrą kartokite kas 2 savaites, kol tarakonai išnyks. Taip pat chlorofoso tirpalą galima šepetėliu užtepti ant 20 cm pločio popieriaus juostų ir išdėlioti tarakonų pamėgtose vietose.

Tarakonus naikinkite ne vienu, o keliais būdais.

Jeigu gyvenate daugiaaukščiame name, kuriame yra šiukšliavamzdis, prieš išmesdami buitines maisto atliekas įvyniokite į popierių, kad neužsiterštų vamzdžio sienelės, ir tarakonai, musės bei pelės neturė-tų maisto.

Tarakonus galima išnaikinti ir piretrumo milteliais (skaistenio žiedai ir lapai). Miltelius išdulkinkite tara-konų apniktose vietose (20 g 1 m2). Dulkinkite kriaušės pavidalo guminiu įtaisu.

Kiniški pieštukai, pažymėti šifrais 9004006, 90002, 87014, 88006, 046, 900007, 91040010, 04003 ir užrašu „Miruculus”, nėra nuodingi, todėl žmogaus organizmui nekenkia. Tačiau jų pagrindinė cheminė medžiaga piretroidas (iš Kaukazo ramunėlių miltelių pagaminta sintetinė medžiaga) žmonėms, ypač jaut-riems, gali sukelti alergines arba kitokias lėtines odos reakcijas.

Populiarus aerozolis „Rait”, skirtas tarakonams naikinti, yra labai nuodingas. Vietoj jo galite naudoti lietuvišką priemonę „Nok”, kurios veiklioji medžiaga – taip pat piretroidas. Taigi naikindami tarakonus, pasirinkite tokią priemonę, kuri nepakenktų jūsų ir artimųjų sveikatai.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu