Anza

Prisijaukinkime inovacijas: išmaniosios spynos jūsų kasdienybei palengvinti

Išmanios spynos namams

Namų saugumas visiems yra prioritetas, todėl nesinori nešiotis raktų kišenėje, kad jų nepamestumėme. Visgi, raktai pasimeta kažkur rankinėje, automobilyje ir tenka nervingai kapstytis po daiktus jų beieškant. O jei tai maži vaikai, kurie amžinai ką nors pameta?

Modernus sprendimas, padėsiantis jums pamiršti šiuos rūpesčius, – automatinės užraktų sistemos. Nuo šiol galima atrakinti duris jums patogiu pačių pasirinktu būdu: piršto antspaudu, nuotoliniu valdymo pulteliu ar išmaniuoju telefonu. Ir daugiau jokių pamestų raktų!

Išmanios spynos

Išmaniosios spynos: ar saugu ir kokie galimi pasirinkimo variantai?

Svarstydami, ar verta rinktis automatines spynas, daugelis pirmiausia nori išsiaiškinti galimus pasirinkimo variantus, optimaliausius jų pastatams apsaugoti. Taip pat didelė dalis žmonių vis dar su įtarumu žvelgia į naujausias technologijas. Tad pateikiame atsakymus į abu klausimus.

Tarptautinė kompanija „Reynaers Aluminium“, tiekianti aliuminio langų, durų ir fasadų sistemas rekomenduoja rinktis iš dviejų automatinių spynų sistemų – „Autotronic“ ir „Multitronic“. Kuo gi jos skiriasi? 

Naujoji Autotronic spyna su DuoSecure technologija yra optimalus sprendimas kiekvienam. Šios automatinės spynos atitinka RC2 atsparumo įsilaužimui lygį, kai bandymo metu durys atlaiko ne mažiau nei 3min. nepatyrusio vagies ataką. Siekiant turėti dar didesnį saugumo jausmą bei funkcionalumą galima rinktis Multitronic septynių taškų spynas atitinkančias RC3 saugumo lygį. Pastarosios spynos atlaiko ne mažiau 5min. ir jau įgudusio vagies ataką. Tai papildomas laikas žmonių turtui, apsaugai atvykti ar kaimynui pastebėti nusikaltimą. Abi minėtos automatinių spynų sistemos pasižymi savais privalumais, tad specialistas padės pasirinkti užraktus ir kitas komplektuojančias detales pagal jūsų individualius poreikius ar reikalavimus konkrečiam pastatui.

Išmanios spynos Reynaers

Kalbant apie išmaniąsias technologijas daugelį ima graužti saugumo, patikimumo klausimas: ar inovacijos tikrai stiprina saugumą? Į šį klausimą tvirtai atsako tarptautinės kompanijos „Reynaers Aluminium“ technikos vadovas Lietuvoje Airidas Liaukevičius.

„Inovacijos saugumą padidina iki maksimumo! Pavyzdžiui, per namų automatizavimo sistemą galima susieti kameras, durų ar garažo vartų užraktus ir vienu išmaniojo telefono mygtuko paspaudimu užrakinti arba atrakinti namus suaktyvinant stebėjimo kameras ar judesio daviklius. Tad nerimauti tikrai nėra priežasties. 

Įsivaizduokime, uždarome duris, jos automatiškai užsirakina, tuo pat metu aktyvuojama signalizacija bei kamerų saugos pranešimai. Jums nebereikia nieko papildomai daryti – tas jausmas, kad namų turtas apsaugotas, yra neaprėpiamas. Galite susikoncentruoti į savo gyvenimo planus,“ – papildo A. Liaukevičius.

Išmanios spynos durims

Užrakto valdymo būdai ir ką daryti netikėtose situacijose

Ką daryti, jeigu kurjeris pristatė prekes, o jūs dar esate duše? Tiesiog balsu atrakinkite jam duris ar kiemo vartus per išmaniųjų namų asistentą ar laikrodį.

Tuo ir nuostabūs automatinių užraktų sprendimai, jog yra daugiau spynų atrakinimo būdų.

Antras variantas – patekite į namus priliesdami pirštų antspaudų skaitytuvą, trečias būdas – įveskite savo pačių sugalvotą kodą į klaviatūrą. Pastarasis variantas puikiai tinka vidinėms kiemo durims ar vartams, kai dirbate lauke ar esate su pirštinėmis.

Technikos vadovas A. Liaukevičius pažymi, jog išmaniąsias spynas galima atrakinti ir nuotoliniu būdu – telefonu. Tai ypač patogu netikėtai atvykusių svečių atveju, kuomet jūs užtrukote darbe ar miesto spūstyje. 

Tačiau tuomet vartotojams kyla klausimas: ar vagys, pasisavinę telefoną, gali tuo pasinaudoti ir patekti į namus? A. Liaukevičius paaiškina: „Prarastas telefonas nėra tas pats, kas pamestas raktas: įprastai telefonai yra apsaugoti pirštų antspaudais ar kodais, o išmaniosios programėlės, leidžiančios atrakinti išmaniąsias spynas, yra papildomai apsaugotos slaptažodžiais ar pirštų antspaudais, tad net ir blogiausių kėslų vedini žmonės negalės pasinaudoti jūsų įrenginiu, siekdami jums pakenkti.“

Vieni privalumai, nėra trūkumų?

Apibendrinant norime išskirti išmaniųjų namų privalumus bei trūkumus. Manome, jog tai padės pirkėjams susidėlioti pliusus ir minusus, ir lengviau apsispręsti, ar verta pasitelkti šias inovacijas savo namuose. 

A.Liaukevičius teigia, kad pagrindinis privalumas yra tas, jog išmaniosios technologijos, veikdamos vieningoje ekosistemoje, palengvina žmogaus kasdienybę, sukuriant poilsiui palankesnę erdvę. 

Išėjus į svečius pas kaimynus, ir vaikams pabodus ten būti, nebereikia rūpintis jų parvedimu namo, nes jie duris atsirakins savo mažais pirštukais.

Išmanios spynos lauko durims

Grįžus namo nebereikia galvoti apie raktus – patekti į namus galima vieno piršto prisilietimu ar tiesiog nusišypsojus į veido atpažinimo ekraną. Vos tik įžengus į namus pasitinka iš anksto suprogramuoti scenarijai: įsijungia patalpų apšvietimas su jūsų mėgstama muzika bei pradedama ruošti taip pamėgta kava. 

Visgi, A. Liaukevičius pabrėžia, jog pasitaikius gedimams, dažnu atveju be kvalifikuoto specialisto sunkiai pavyksta išspręsti problemą. Tačiau įprastai tai išsprendžiama nuotolinio prisijungimo metu, tad nerimauti, jog specialisto teks laukti prie užrakintų durų, nereikėtų.O visiems nerimaujantiems dėl dirbtinio intelekto spartaus veržimosi į mūsų gyvenimą, A. Liaukevičius atsako: „Ateitis yra mūsų rankose, laikai keičiasi – turime keistis ir mes. Tačiau prisitaikydami prie naujausių technologijų privalome suprasti, kad negalime prarasti kontrolės. Mes turime valdyti technologijas, o ne jos mus. Tik tokiu atveju būsime saugūs ir galutiniai sprendimai priklausys nuo mūsų“. 

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu