Anza

Žirmūnuose atidaroma dar viena sporto erdvė: atnaujintas E. Pliaterytės progimnazijos aikštynas

Žirmūnuose atidaroma dar viena sporto erdvė: atnaujintas E. Pliaterytės progimnazijos aikštynas

Vilniaus miesto savivaldybė per dvejus metus atnaujino jau 17 aikštynų prie ugdymo įstaigų, dar šešiuose  – baigiamieji darbai. Tarp šių objektų – ką tik oficialiai atidarytas Emilijos Pliaterytės progimnazijos stadionas Žirmūnuose.

„Ne paslaptis, kad Žirmūnuose sporto erdvių jau dabar yra nemažai, o ateityje čia planuojama įkurti ir didžiąsias miesto sporto bazes, tačiau Žirmūnai yra antra pagal gyventojų skaičių sostinės seniūnija. Vien Žirmūnų g., kurioje įsikūrusi ši mokykla, gyvena daugiau nei 16 tūkst. žmonių, todėl sporto infrastruktūros poreikis išlieka milžiniškas. Atsižvelgdami į gyventojų kiekį, siekiame čia ne tik sukurti naujų, bet atnaujinti kuo daugiau esamų erdvių. Šio stadiono rekonstrukcija – vienas tokių projektų. Žinoma, pirmiausia tai yra duoklė mokyklai, tačiau kartu norime, kad aikštyną naudotų ir aplinkinių kvartalų bendruomenė“, – sakė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Stadiono aikštelės visiems norintiems nuo šiol bus nuomojamos per „Active Vilnius“ nuomos sistemą darbo dienomis 16.30-19.00 val. ir savaitgaliais 8.00-21.00 val. O laisvomis aikštelėmis darbo dienomis 7.00-8.00 val. ir 16.00-22.00 val. bei savaitgaliais 8.00-21.00 val. be jokio mokesčio galės naudotis sostinės bendruomenė.

Atnaujintame progimnazijos aikštyne įrengtos dvi dirbtinės dangos krepšinio aikštelės, daugiafunkcė tinklinio, teniso ir kvadrato aikštelė su lengvai sumontuojama ir išmontuojama įranga. Įrengtas šuolių sektoriaus įsibėgėjimo takelis ir šuoliaduobė su smėlio užpildu. Atnaujintas 4 takų, 250 m ilgio bėgimo takas. O vietoje senosios futbolo aikštės, įrengta moderni „FIFA Quality“ reikalavimus atitinkanti 2500 kvadratinių metrų ploto futbolo aikštė su dirbtine žole. Be to, čia prieinama ir kiek anksčiau įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė.

Stadiono atnaujinimui sostinės savivaldybė skyrė 330 tūkst. Dangas įrengė ir įrangą montavo UAB „Sportinės dangos“, paruošiamuosius darbus atliko UAB „Grinda“, apšvietimu rūpinosi UAB „Vilniaus apšvietimas.

Aikštyno atidarymo proga progimnazijoje surengtas savivaldybės ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamas „Sportuok kaip olimpietis“ renginys. Jo metu moksleivius su sportine gimnastika supažindino Europos čempionas, daugkartinis olimpinių žaidynių dalyvis Robert Tvorogal, Vilniaus miesto sporto centro treneris Jevgenij Izmodenov ir kiti centro gimnastai.

„Sportas reikalingas visiems – ne tik vaikams, bet ir vyresniems žmonėms. Jei puoselėsime sportą, tauta natūraliai bus sveikesnė“, – linkėdamas kuo geresnių sąlygų sportuoti sakė R. Tvorogal.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu