Rockwool

Žiemą pakeistas langas bus sandaresnis

langų keitimas žiemą

Šaltuoju metų laiku labiau išryškėja meistrų paskubom atlikto darbo defektai

Patalpoje tvyranti vėsa, pro langus švilpaujantis vėjas ir besiplaikstančios užuolaidos išduoda, jog senus langus keičiant naujais buvo pridaryta galybė klaidų. Gyventojai labiau būna linkę kaltę suversti prastiems langams. Tačiau praktika rodo, kad ir geriausius langus prastas montuotojas gali paversti netikusiais.

Akmenys į montuotojų daržą

Bendrovės „Aveplast“ paslaugų padalinio vadovo Donato Urbanavičiaus teigimu, būtent šaltuoju metų laikotarpiu išryškėja visi langų montavimo trūkumai. „Dažniausiai daroma klaida, kai montuojant jungiamuosius profilius neįdedama sandarinimo tarpinių. Netinkamai sureguliuota lango varčia prastai prisispaudžia prie rėmo, todėl per susidariusius tarpus švilpauja vėjai“, – aiškino D.Urbanavičius.

Jam antrino bendrovės „Fauga“ pardavimo direktorius Arvydas Gavėnavičius. Pasak jo, vienas sudėtingiausių ir daugiausia kruopštumo reikalaujančių darbų – sumontuoti vidaus palangę. „Apatinėje lango dalyje naudojami papildomi profiliai, taigi atsiranda ir papildomų sujungimų. O dėl to ir daugiau rizikos, kad ne viskas bus pakankamai sandaru. Jei montuotojas kvalifikuotas, problemų neturėtų kilti“, – pridūrė specialistas.

Dar vienas pavojus laukia, jei statant langą jo rėmas prie sienos tvirtinamas tik kur ne kur, tarp tvirtinimo elementų paliekant didelį tarpą. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai meistrai net nežiūri į gulsčiuką statydami langus. Suprantama, kad netiesiai įstatytas langas sukels didelių nepatogumų.

Broką galima pašalinti

Kartais ir patyrusiems meistrams klaidų nepavyksta išvengti. Kaip nustatyti vietą, kur prastas sandarumas, ir kitus defektus? Specialistai šiuo atveju siūlo pasidaryti šiluminę nuotrauką arba pasinaudoti momentiniu taškiniu termometru. Tuomet kreiptis į patyrusius langų montuotojus arba į langus stačiusią bendrovę, kad atvyktų garantinio aptarnavimo meistras ir ištaisytų montavimo klaidas.

Bendrovės „Fauga“ atstovo A.Gavėnavičiaus teigimu, norint pašalinti darbo broką, vidaus palanges būtina išmontuoti, pašalinti sandarinimo defektus ir palanges iš naujo sumontuoti.

Šiuos darbus galima atlikti ir šaltuoju metų laiku, nes pats langas neišmontuojamas, atliekamas tik papildomas sandarinimas. „Nebūtina laukti, kol atšils orai. Žinoma, jeigu nereikia iš naujo permontuoti lango“, – tvirtino „Aveplast“ atstovas D.Urbanavičius.

Specialistas pabrėžė, jog klientui nereikia papildomai mokėti už gamintojo ar montuotojo klaidų ištaisymą.

Vasarą labiau skubama

Specialistai įsitikinę, jog žiemą galima ne tik ištaisyti meistrų paliktas klaidas, bet ir senus langus pakeisti naujais.

„Langus galima montuoti, kol termometro stulpelis nenukritęs žemiau 10 laipsnių ribos. Tik svarbu žinoti, jog darbui žiemą turi būti naudojamos žieminės sandarinimo putos. Kitos putos paprasčiausiai nesustings, neužtikrins reikiamo sandarumo“, – pabrėžė D.Urbanavičius.

Tam pritarė ir bendrovės „Fauga“ atstovas A.Gavėnavičius. Jo nuomone, keisti langus žiemą kartais labiau verta, nei kitu metų laiku. Antai, jei šie montuojami vasarą, iškart sunku pastebėti montavimo klaidas – kur kaupiasi kondensatas, pro kur pučia vėjas. Žiemą brokas išryškėja iškart, taigi nedelsiant galima reikalauti, kad meistrai defektus ištaisytų. Be to, langus statančios bendrovės daugiausia užsakymų sulaukia vasarą, todėl natūralu, kad darbininkai skuba, ne viską atlieka skrupulingai, o vėliau neturi kada pašalinti trūkumų.

Dar vienas pranašumas – išmontuojant langus žiemą patalpoje susikaupia mažiau dulkių, nes šios kartu su šiltu kambario oru pasišalina į lauką.

REKOMENDUOJAME