Search
Close this search box.
Rockwool

Židinių kūrėjus šildo ne ugnis

Klaipėdiečių pora būste mėgaujasi moderniu interjeru

Batsiuvys be batų. Taip galima apibūdinti ir klaipėdietį Arūną Kontrimą. Su žmona Olga Filatova-Kontrimiene užsiimantis židinių projektavimu bei interjerų kūrimu ir ne vieną interjerą židiniu papuošęs verslininkas savo namuose negali mėgautis jaukiai spragsinčia ugnele.

Jaunų klaipėdiečių pora savo namams rengti pasirinko šiuolaikišką minimalistinį stilių. Juoda ir balta su rudų atspalvių potėpiais iš pirmo žvilgsnio pretenduoja kurti santūrų vaizdą, tačiau kontrastingi tonai ir formos interjerui suteikia žaismės, dinamiškumo.

Išsitenka mažame plote

Iš tiesų butas, kuriame įsikūrusi Kontrimų šeima, techniškai nepritaikytas židiniui įrengti.

„Kita vertus, man šiame interjere jo ir netrūksta. Bet jei kada įsigysime didesnį būstą, židinys tikrai bus”, – patikino O.Filatova-Kontrimienė.

Kol kas trijų asmenų šeima įsitenka 57 kv. metrų bute. Šeimininkė pasakojo, jog vis dėlto kuriant interjerą nemažai dėmesio kreipta sprendžiant, kaip šią erdvę optiškai labiau padidinti. Kaip vienas elementų šiam įspūdžiui sukurti panaudota išgaubta svetainės siena.

„Butas, kurį įsigijome, iš esmės buvo viena stačiakampė erdvė su langais ir balkonu. Stūksojo vos dvi sienos, skiriančios vonios kambarį. Ir jas perstatėme, kad padidintume vonios kambario plotą. O su lenkta siena labai išlošėme, nes ji optiškai apgauna, tarsi suteikia būstui daugiau erdvės”, – aiškino Olga.

Veidrodinės prieškambario spintos durys taip pat kuo puikiausiai prisideda prie šios nekaltos apgaulės.

Vietoj sienos – langas

Kadangi natūrali šviesa į būstą sklinda tik iš vienos pusės, monotoniškumui „sulaužyti” sumanyta sukurti savotišką langą – sieną tarp virtuvės ir vonios kambario, išdėliotą iš stiklo blokelių. Vakare vonioje uždegus šviestuvus su virtuve sujungtame kambaryje atsiranda papildomas šviesos šaltinis.

Namų šeimininkė prisipažino, kad tiek voniai, tiek svetainei ploto stengtasi netaupyti. Virtuvė, kurioje šeima praleidžia mažiausiai laiko – nedidukė, tačiau joje telpa visi buitiniai prietaisai: ir mikrobangų krosnelė, ir indaplovė, ir net skalbyklė.

Baro stilistiką primenančius virtuvės staliuką ir kėdes pora įsigijo Vilniuje. „Labai tokių norėjau, bet prieš ketverius metus, kai kūrėmės, jie beprotiškai brangiai kainavo. Čia stovi mano kelionė į Egiptą, nes vyras leido pasirinkti arba kelionę, arba šiuos baldus”, – juokėsi moteris.

Papirko panoraminis vaizdas

Erdvi svetainė, šeimininkų sumanymu, suskirstyta į kelias funkcines zonas. Miniatiūrinis darbo kampelis reikalui esant gali būti tvarkingai užmaskuotas.

Viena poilsio zona simboliškai vadinama televizoriaus žiūrėjimo vieta. Kita tapo jaukiu kampeliu prie vitrininių langų. Įsitaisius patogiuose foteliuose čia galima grožėtis įspūdinga marių panorama. „Labai norėjome poilsio zonos prie langų, labai dažnai joje įsitaisome, stebime plaukiančius laivus”, – aiškino Olga.

Sutuoktiniai prisipažino, kad pirmąkart peržengusius šio buto slenkstį bemat sužavėjo vaizdas pro langus ir tai tapo kone svarbiausiu motyvu apsigyventi būtent čia.

„Iš tiesų apie naujos statybos butą net nesvajojome. Dairėmės būsto senamiestyje, buvome nusiteikę, kad reikės viską perplanuoti, išgriauti sienas, bet tinkamo varian-to niekaip neradome. Visur, kur apsilankydavome, pro langus buvo matyti kiti langai arba sienos”, – bergždžias paieškas prisiminė Arūnas.

Baltą galima perdažyti

Pasak poros, tai, jog nusprendė apsigyventi naujos statybos name, kuriant interjerą taip pat įpareigojo. „Stilius gana aiškus – norėjome susikurti modernų buto interjerą. Iš esmės rezultatu esame patenkinti”, – aiškino Olga.

Juolab kad ir visus sumanymus realizuoti porai pavyko pernelyg neišlaidaujant ir neįtikėtinai greitai – per mėnesį. Sutuoktiniai juokavo, esą jeigu būtų turėję daugiau laiko įkurtuvėms, galbūt bute būtų atsiradę ir daugiau spalvų. „Kadangi teko sparčiai suktis, pasakiau, kad baltą visada spėsime perdažyti. Bet ji puikiai prigijo ir taip pat vizualiai suteikia daugiau erdvės”, – šypsojosi Olga.

Pašnekovai su šypsena prisimena, jog kai kurios jų idėjos tuomet buvo gana novatoriškos ir ne visiems suprantamos. Pavyzdžiui, specialiai katinui pritaikytos vonios durys su apskrita landa.

„Dabar jau tokių atsirado, o kai prieš ketverius metus nupiešiau eskizą, ko norėčiau, daug kas stebėjosi. Bet pagamino. Katinas Feliksas iš karto suprato, kad tai skirta jam, ir puikiai tuo naudojasi”, – augintinį gyrė Olga.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt