Tvarumas ir gamtos saugojimas daugeliui žmonių tampa vis aktualesne tema. Ši svarbi įvairiose srityse, įskaitant siuntų pramonę. Nenuostabu, jog žaliosios logistikos banga privertė įmones ieškoti naujoviškų sprendimų. Kita vertus, tvarumas paveikė ir paprastus žmones – nemaža jų dalis siuntų pakavime stengiasi naudoti kuo mažiau plastiko bei kitų nereikalingų medžiagų. Bet kokiu atveju, daugiau informacijos apie siuntas ir jų pakavimą galite rasti https://www.siuskpigiau.lt/. O mes trumpai aptarsime tai, kaip tvarumas paveikė pačią siuntinių pramonę.
Paštomatai – puiki alternatyva
Vienu iš tvaresnių siuntų pramonės sprendimų būtų galima įvardinti paštomatus. Pavyzdžiui, teigiama, jog tai yra kur kas geresnis pasirinkimas nei pristatymas į namus. Kodėl? Visų pirma, vieno važiavimo metu būna gabenama gerokai daugiau siuntinių. Žinoma, tvarumo aspektas priklauso nuo to, kaip efektyviai yra sudėliotas pristatymo maršrutas. Bet kokiu atveju, manoma, kad paštomatų atsiradimas tikrai sumažino išmetamųjų dujų kiekį. Be to, teigiama, jog tai padėjo išvengti ir kai kurių kitų išlaidų. Pavyzdžiui, vienas paštomatų kurjeris nuvažiuodamas gerokai mažiau kilometrų gali pristatyti beveik dešimt kartų daugiau siuntų nei tas, kuris prekes veža į namus. Teigiama, kad siuntinių pristatymas tiesiai į klientų namus per metus į aplinką išskiria net 20 kartų daugiau anglies dioksido. Be to, atitinkamai sunaudojama ir gerokai daugiau degalų. O štai kurjeris į paštomatą vienu metu atveža daug skirtingų siuntų. Kita vertus, svarbu paminėti ir patį atsiėmimo procesą. Dauguma paštomatų yra įsikūrę itin patogiose vietose. Be to, žmonės gali pasirinkti į kurį iš jų siunta turėtų būti pristatyta. Taigi, atsiimti savo siuntų daugelis nueina tiesiog pėsčiomis. Tai taip pat padeda papildomai saugoti aplinką ir išvengti automobilių naudojimo.
Dronai – galima ateitis
Tvarumas siuntų pramonėje dirbančias įmones skatina ieškoti vis daugiau naujoviškų sprendimų. Vienas iš jų – tai dronų atsiradimas. Kaip jie prisideda prie siuntų gabenimo proceso? Iš esmės, įmonės bando padaryti taip, jog būtent dronai galėtų pristatyti įsigytas prekes. Didžiules investicijas šios technologijos tobulinimui skiria ir „Google“ bei „Amazon“. Be to, užsienyje egzistuojančios pašto paslaugas teikiančios įmonės jau atlieka įvairius projektus, išbandydamos nepilotuojamų dronų galimybes. Labiausiai į tai susitelkusiomis šalimis reikėtų įvardinti Vokietiją, Šveicariją ir Australiją. Teigiama, kad dronų pagalba pristatant mažas bei lengvas siuntas galima nemenkai prisidėti prie gamtos saugojimo. Visgi, kai kurie skeptikai teigia, jog šia naujove pasinaudos tik mažesnių miestelių atstovai. Be to, tokia paslauga gali būti ekonomiškai mažiau palanki patiems vartotojams. Kodėl? Na, pristatymas oru dažniausiai yra brangesnis. Visgi, kaip jau minėjome kiek anksčiau, siuntų pramonė ieško vis tvaresnių sprendimų. Taigi, tikėtina, jog anksčiau ar vėliau dronai bus įtraukti į prekių pristatymo procesą.
Pakuotės medžiagos
Visgi, tvarumas apima ne tik tai, kaip yra gabenamos siuntos. Nemažai reiškia ir šių pakavimo ypatumai. Pavyzdžiui, Jungtinių Amerikos Valstijų aplinkosaugos agentūros duomenimis, apie 30% visų metinių JAV atliekų sudaro pakuotės. Ypatingą susirūpinimą kelia būtent plastikiniai variantai. Visgi, pilnai šį pašalinti yra pernelyg sudėtinga. Kodėl? Plastikas yra laikomas universaliu ir ganėtinai nebrangiu variantu. Taigi dauguma įmonių pasirenka būtent jį. Visgi, teigiama, jog plastiko vartojimas yra gerokai perteklinis. Tai ypač pasireiškia mėginant apsaugoti gabenamas prekes. Dėžučių viduje dažniausiai būna plastikinė plėvelė, putplastis ir panašūs dalykai. Tai prisideda prie papildomo aplinkos teršimo. Teigiama, jog tik apie 9% tokių plastiko atliekų yra perdirbamos. Tad skaičiai tikrai nedžiugina daugumos aplinkosaugininkų.
Kaip į pakavimą galima įnešti tvarumo? Svarbu atsiminti kelis pagrindinius aspektus. Pakuotės yra laikomos draugiškomis gamtai, jeigu irdamos neskleidžia kenksmingų medžiagų. Be to, svarbu, kad šios būtų pagamintos naudojant tik netaršias technologijas ir atsinaujinančią energiją. Puiku, jeigu pasirinktą pakuotę galima perdirbti. Be to, rekomenduojama vengti perteklinio plastiko naudojimo. Ši medžiaga yra ganėtinai lėtai ir itin stipriai teršia aplinką. Taigi, kuo galima ją pakeisti? Rekomenduojama pasirinkti bioplastiką. Kita vertus, siųsdami siuntas nepamirškite atsižvelgti į pakuotės dydį. Pasistenkite, jog ši kuo labiau atitiktų paties daikto apimtis. Logiška, jog mažesnė pakuotė sunaudos gerokai mažiau medžiagų. Taigi, tokiu būdu prisidėsite prie tvarumo ir aplinkos saugojimo.