Anza

Vyriausybės netenkina „Lietuvos dujų” valdybos narių atsakymai

Vyriausybės netenkina “Lietuvos dujų” valdybos narių atsakymai

Energetikos ministerija gavo dviejų „Lietuvos dujų” valdybos narių Valerijaus Golubevo ir Kirilo Selezniovo atsakymus į raštą „Lietuvos dujoms”, kad jos vykdytų savo įsipareigojimus lygiai visiems akcininkams. Jie energetikos ministro ir Premjero netenkina. Pasak A. Sekmoko, Lietuva, kaip mažasis „Lietuvos dujų” akcininkas, ir toliau teisėtais būdais gins savo interesus.

Tuose atsakymuose, pasak A. Sekmoko, V. Golubevas ir K. Selezniovas nerašo apie ketinimus trauktis, tik mini „Lietuvos dujų” įstatus.

„Lietuvos dujos” turėtų siekti maksimalaus pelno, tai yra derėtis su „Gazprom” dėl teisingos dujų kainos. „Lietuvos dujų” valdymo organuose neturėtų būti atstovaujama „Gazprom”, tai yra balsavimo metu dėl dujų kainos turėtų bent jau nusišalinti.

Tuo būdu „Lietuvos dujos” turėtų siekti maksimaliai žemų dujų kainų. „Lietuvos dujos”, to nedarydamos, kiek mes matome, o „Gazprom”, taikydamas aukštesnes kainas, pažeidžia mūsų kaip mažojo akcininko interesus”, – sakė A. Sekmokas.

Energetikos ministras gautuose atsakymuose įžvelgia „Lietuvos dujų” susitapatinimą su „Gazprom” ir žada, kad Lietuva toliau gins savo interesus.

„Tame atsakyme jie vadovaujasi „Lietuvos dujų” įstatais, tačiau matome tam tikrą susitapatinimą, asmenų, pareigūnų, tiek „Lietuvos dujų”, tiek „Gazprom”, ir tuo pačiu šių dviejų bendrovių tam tikrą susitapatinimą. Mūsų pozicija nesikeičia. Mes ir toliau esame pasiruošę ginti mažojo akcininko teises vadovaujantis Civiliniu kodeksu ir kitais teisiniais būdais.

„Lietuvos dujų” atsakymas atėjo kovo 10 dienos pabaigoje, šiuo metu teisininkai jį nagrinėja, tačiau, kaip minėjau, mūsų pozicija nesikeičia, ir mes ruošiamės savo, kaip mažojo akcininko, interesus ginti visomis teisinėmis priemonėmis”, – kalbėjo A. Sekmokas.

Gauti atsakymai netenkina ir Premjero Andriaus Kubiliaus.

„Kiek aš suprantu, tai nėra „Gazprom” atsakymas. Tai yra dviejų „Lietuvos dujų” valdybos narių, atstovaujančių „Gazprom”, asmeniniai atsakymai. Jie mūsų netenkina”, – sakė A. Kubilius.

Energetikos ministras teigia tebelaukiantis „Gazprom” atsakymo į Lietuvos pasiūlymus.

Energetikos ministerija Rusijos dujų koncernui „Gazprom” yra išsiuntusi pranešimą dėl „Lietuvos dujų” privatizavimo sutarties pažeidimo, kuris nustato neteisingą dujų kainą Lietuvai. Rusijos dujų milžinui suteiktas 60 dienų laikotarpis nustatyti teisingą dujų kainą šalies vartotojams.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu