Search
Close this search box.
Rockwool

Visi keliai veda už kampo

Atrodo, kad Klaipėda greičiau turės giliavandenį uostą, tramvajų ir dirbtinę salą nei elementarius reikalavimus atitinkančius viešuosius tualetus. Paradoksas, tačiau mieste lengviau pastatyti didžiulį prekybos centrą ar dangoraižį nei mažą, visiems reikalingą būdelę.

Metai iš metų uostamiestyje niekaip neišsprendžiama viešųjų tualetų problema privedė prie to, kad gamtiniam reikalui prispyrus miesto centre, tualeto kaip su žiburiu reikia ieškoti ir jeigu ne kavinės ar atokesnis kampelis, dažnas į kelnes pridirbtų.

O kol už tvarką mieste atsakingi valdininkai suka galvas kaip spręsti problemą, sulauksime dienos kai koks užsienietis nusišlapins ant Savivaldybės pastato – kaip tie anglai ant Prezidentūros kampo.

Atsiprašau, kur rasti tualetą?

Nors gamtinis reialas gali prispirti bet kurį ir bet kur, teko įsitikinti, kad šio klausimo Klaipėdos centre geriau neužduoti dėl pakankamai svarių priežasčių. Pirma: atsakymo vis tiek niekas nežino, antra, jus gali palaikyti šiek tiek kvaištelėjusiu. Esą žmogau, atsipeikėk, negi pirmą kartą Klaipėdoje?

O ką, jeigu pirmą? Tikriausiai atsakymo į klausimą reikia ieškoti miesto centre pastatytuose informaciniuose stenduose turistams.

Bergždžias reikalas. Ten vietų, į kurias patys karaliai pėsti vaikšto, nėra nenurodyta.

Nesutvarkė

Du viešieji tualetai – Šaulių gatvėje prie Lietuvininkų aikštės ir Klaipėdos universiteto Menų fakulteto pašonėje K. Donelaičio gatvėje – tapo tikrais miestą kamuojančios problemos simboliais.

2005 metų vasarį Savivaldybė šiuos tualetus išnuomojo šviežiai įkurtai UAB „Ateities švara” – verslininkai žadėjo juos remontuoti bei rūpintis eksploatacija, galbūt tikėjosi uždirbti. Tačiau begėdžiai nei tvarkosi, nei ką – vaizdas per trejus metus nepasikeitė, tualetai pačioje Klaipėdos širdyje stovi apleisti, pilni šiukšlių ir yra tikri benamių traukos centrai.

Per beveik 3 metus niekas nepasikeitė ir Panevėžio bei Liepojos gatvėse esančiuose tualetuose – konkursą laimėjo ir jų remontu bei priežiūra įsipareigojo pasirūpinti irgi „Ateities švara”.

Užuot pakeitusi viešųjų tualetų būklę, įmonė per trejus metus sugebėjo pakeisti tik pavadinimą į UAB „City LT”. Su įsipareigojimų nesilaikančia įmone uostamiesčio valdininkai teismuose jau kuris laikas bylinėjasi dėl tualetų nuomos sutarties nutraukimo.

Pasirinkimas

Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus duomenimis, šiuo metu Klaipėdoje veikia 4 viešieji tualetai – pakeliui į paplūdimius Smiltynėje, Melnragėje, Giruliuose ir prie konteinerių terminalo.

Vasarą tualetų mieste padaugėja – statomi plastikiniai biotualetai. Automatinių valymo sistemų jie neturi, nėra kur rankų nusiplauti, ir šiaip elementaria higiena nepasižymi, todėl praeivis į juos užsuka tik tada, kai noras jau yra daug stipresnis už mėlynojoje būdelėje tvyrančią smarvę.

Ir statyti juos nelabai yra kur – retas centro gyventojas džiaugiasi tokia „kaimynyste”.

Padėka vandalams

2005 metais atsirado vilties, kad įsisenėjusi problema pajudės iš mirties taško – Taryba patvirtino tualetų išdėstymo schemą mieste, nupirktas pirmasis modernus tualetas su automatiniu valymu. Šalia Pilies iš Žvejų gatvių sankirtos pastatytas paskutinis tualetų gamintojų mados klyksmas ten stovi ir šiandien, tačiau pasinaudoti juo pagal paskirtį trukdo ant durų pakabintos spynos.

„Uždarytas jis todėl, kad sulaužytas, o už tai turėtumėme dėkoti vandalams. Sugadinta automatika, šiuo metu laukiame, kol Švedijos specialistai pašalins gedimus”, – apie 300 tūkst. litų kainavusią ir neveikiančią būdelę pasakojo Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Pagal minėtą schemą, mieste turėtų būti iš viso 9 tokie tualetai, tačiau antrąjį planuojama pastatyti tik šiemet, šalia Skulptūrų parko. Jis, beje, kainuos tiek, kiek ir gana erdvus 2 kambarių butas naujos statybos name – apie 450 tūkst. litų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt