Numatoma, kad naują Visagino atominę elektrinę (AE) statys apie 5 tūkst. įvairių sričių specialistų, kurių dauguma – statybininkai.
Už statybos darbų parengimą atsakingos „Leo LT” antrinės bendrovės „Visagino atominė elektrinė” (VAE) generalinis direktorius Marius Grinevičius tikisi, kad statybos inžinerijos ir kiti naujos kartos specialistai bus parengti Lietuvoje.
VAE vadovai tai aptarė su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) dėstytojais ir studentais. Pasak M. Grinevičiaus, tokių specialistų reikės ir atominės elektrinės užsakovui, ir generaliniam rangovui, ir visiems subrangovams.
VGTU ketina dar šiemet pradėti branduolinės energetikos objektų specializacijos magistro studijas. „Visomis priemonėmis remsime šią iniciatyvą, nes prasidėjus atominės elektrinės projektavimo ir įrenginių montavimo darbams statybos inžinerijos ekspertų poreikis nuolat augs”, – teigia VAE vadovas.
VAE iniciatyva bakalaurai jau nuo šio rudens VGTU galės rinktis statybos konstrukcijos studijų programą, kurią baigę įgis statybos inžinerijos magistro laipsnį. Išankstinėmis prognozėmis, elektrinės statybos parengimo ir vykdymo, įrengimų komplektavimo, montavimo, derinimo ir kitiems darbams bus reikalingi apie 700 specialistų. Pastatytos elektrinės eksploatacijai reikės dar iki 900 darbuotojų.
Šiuo metu baigiama derinti Visagino AE poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaita. Tikimasi, kad pirmąjį šių metų ketvirtį PAV procesas bus baigtas. VAE vadovo teigimu, visi AE statybos parengiamieji darbai vyksta tiksliai pagal grafiką. Planuojama, kad pirmasis naujosios jėgainės blokas elektrą pradės gaminti 2018 metais.