Tikkuurila

Visagino AE projektas pradedamas derinti ES

Visagino AE

Lietuvos energetikos ministras Arvydas Sekmokas įteikė EK energetikos komisarui Guntheriui Oettingeriui oficialų pranešimą apie Visagino AE statybos planą.

Tai reiškia projekto oficialaus derinimo su Europos Sąjungos institucijomis pradžią, praneša Energetikos ministerija.

„Pasinaudodamas šia proga norėčiau pasveikinti visus Visagino AE projekto dalyvius – Baltijos šalis ir Lenkiją su sėkmingu šio regioninio projekto vystymu ir parinktu strateginiu investuotoju“,- – sakė energetikos komisaras G. Oettingeris.

Oficialus pranešimas EK įteiktas remiantis Europos atominės energijos bendrijos (EUROATOM) sutartimi. Jos 41 straipsnis numato, kad naujų branduolinių objektų vystytojai turi informuoti EK ne vėliau kaip prieš tris mėnesius iki pasirašant pirmuosius kontraktus su tiekėjais arba iki darbų pradžios, jei jie atliekami savais ištekliais.

EURATOM įkurta ES šalių narių, siekiant koordinuoti branduolinės energijos, naudojamos taikiems tikslams, programas. Pagrindinis EURATOM sutarties tikslas yra stiprinti Europos branduolinės pramonės vystymą taip, kad visos ES narės gautų naudos iš atominės energetikos vystymo užtikrinant energetinį saugumą.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu