Franke

Vilniuje pirmą kartą paminėta pasaulinė Būsto diena

Vilniuje pirmą kartą paminėta pasaulinė Būsto diena

Šiandien Lietuvoje pirmą kartą buvo minima ir oficialiai švenčiama pasaulinė būsto diena. Vilniaus miesto Rotušėje vykusiame renginyje „Turiu būstą, kuriuo rūpinuosi ir kurį atnaujinu” buvo apdovanoti geriausių idėjų ir iniciatyvų, leidusių pagerinti būsto kokybę ir kurti darnią aplinką, autoriai – pavieniai gyventojai bei įmonės ir organizacijos.

Pasak Būsto dienos renginyje dalyvavusio ir gerųjų iniciatyvų autorius sveikinusio Vilniaus mero Artūro Zuoko, vis daugiau gyventojų ima suprasti, kad kokybiškas gyvenimas nesibaigia ties nuosavo buto durimis. „Sostinėje plinta darnios aplinkos idėja, apimanti laiptines, kiemus, mikrorajonus ir kitas bendras miesto erdves. Kai kurie Vilniaus miegamieji rajonai pastatyti prieš keliasdešimt metų, todėl turime dabar galvoti ir priimti sprendimus, kaip atnaujinti miesto erdves ir padaryti jas patrauklesnes gyventojams. Vilniaus miesto savivaldybė yra parengusi Žirmūnų kvartalo, apimančio apie 50 daugiabučių, atnaujinimo projektą – nuo pastatų renovavimo, automobilių stovėjimo aikštelių sutvarkymo, vaikų žaidimo aikštelių įrengimo, požeminių konteinerių vietų suplanavimo ir kitos infrastruktūros gerinimo. Mes skatiname ir daugiabučių renovaciją – yra parengti net 11 daugiabučių tipų techniniai projektai, kuriuos gyventojai gali pritaikyti savo namui ir sutaupyti apie 80 proc.“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Pasak Aplinkos ministro Gedimino Kazlausko, Lietuvoje 9 iš 10 gyventojų turi nuosavą būstą, tačiau neretai žmonės labiau rūpinasi vidinėmis sienomis, mažiau dėmesio skiria aplinkai. „Tikiuosi, kad nauja Būsto dienos šventimo tradicija paskatins organizacijas, švietimo ir mokslo institucijas, verslo atstovus ir kitus būsto sektoriaus dalyvius aktyviau prisidėti kuriant darnią aplinką”, – sakė ministras.

Rotušėje penkiose nominacijose apdovanoti projektų, sėkmingiausiai prisidėjusių prie gyvenimo sąlygų miestuose gerinimo, iniciatoriai. Daugiausiai apdovanojimų pelnė įvairių miestų daugiabučių namų bendrijos, kurių pirmininkai pagerbti už gerą namų priežiūrą bei sėkmingai įgyvendintus modernizavimo projektus. Pastarojoje nominacijoje dalyvavo ir statybų bendrovės, ir bendrijos bei seniūnijos, labiausiai prisidėjusios prie darnios aplinkos kūrimo.

Nominacijoje „už pastangas, paramą, idėjas ir iniciatyvas kuriant darnią aplinką, sėkmingai sprendžiant socialinės sanglaudos klausimus“ buvo pagerbti Aplinkos ministerijos, savivaldybių atstovai, taip pat gyvenviečių bendrijos, administratoriai.

Už aktyvią informacijos apie būstą sklaidą renginyje pagerbti portalo „Delfi“, laikraščio „Verslo žinios“ bei žurnalo ‚Statyk“ žurnalistai. Kandidatus nominacijoms siūlė bendruomenės, valstybinės institucijos ir savivaldybės, nevyriausybinės organizacijos. Būsto šventės metu iš viso buvo apdovanota daugiau kaip 30 būsto sektoriaus dalyvių.

„Šių nominacijų ir šios Būsto dienos šventimo tikslas yra pabrėžti visuomenei būsto ir darnios gyvenamosios aplinkos aktualijas nacionaliniu ir vietiniu lygiu, paviešinti sėkmingiausius projektus, veiklos rezultatus ir paskatinti jų tęstinumą bei plėtrą“, – sakė Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentas Juozas Antanaitis.

Pirmąjį oficialų Pasaulinės būsto dienos minėjimą Lietuvoje organizavo Respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kartu su Aplinkos ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybe. Pasaulinė HABITAT (pasaulio miestų ir būsto diena) pasaulyje švenčiama nuo 1986 m. pagal Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos rekomendacijas.

Daugiau informacijos:

www.vilnius.lt

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu