Tikkuurila

„Vilniaus vandenys“ atnaujina vandentiekio tinklo plovimą Naujamiestyje. Taikys papildomus saugiklius

Vilniaus vandenys

Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos įmonė „Vilniaus vandenys“ atnaujina magistralinio vandentiekio tinklo plovimą Naujamiestyje. Pirmasis vandentiekio tinklo plovimo etapas prasideda gegužės 31 dieną. Bendrovė šiais metais yra suplanavusi 10 šio rajono vandentiekio tinklo plovimo etapų, kurių pabaiga planuojama rugpjūčio 15 dieną. 

Bendrovės Gamybos tarnybos direktorių pavaduojantis Viktoras Matonis sako, kad šių metų vamzdynų plovimui bus naudojami papildomi saugikliai, todėl Naujamiesčio gyventojai neturėtų susidurti su ilgalaikėmis vandens kokybės suprastėjimo problemomis.

„Po plovimo, vietose, kuriose vandens kokybė suprastės, kokybės atstatymu ketiname pasirūpinti „iki čiaupo“. Išplausime daugiabučio namo įvadą (nuo gatvės iki namo įvadinio skaitiklio), namo stovą ir skaitiklius bute jiems užsikimšus, nors namo vidaus tinklai ir nepatenka į mūsų atsakomybės ribas. Jei problema kartosis, kritinėse vietose namų įvaduose bus įrengiami specialūs filtrai, kurie užtikrins, kad į namo vidaus tinklus patektų tik kokybiškas vanduo“, – papildomas plovimo priemones įvardija V. Matonis.

Vamzdyno plovimo būdą, taikant papildomus saugiklius, prieš kelis mėnesius bendrovė jau išbandė Žemuosiuose Paneriuose, kur šis būdas pasiteisino. Tuomet plovimas palietė per 4 000 klientų, iš jų mažiau nei 1 proc. pajautė vandens kokybės suprastėjimą.

Nuo šiol bendrovė gyventojams ketina kompensuoti ir dėl galimo laikino vandens kokybės suprastėjimo patirtus nepatogumus. Ši kompensacija bus lygi vidutiniam besikreipusio namų ūkio mėnesio suvartojimui, suteiktą kompensaciją vartotojai matys mokėjimo pranešime. Taip pat „Vilniaus vandenys“ ir toliau kompensuos buitinių prietaisų gedimo-remonto kaštus (jei tokių atvejų pasitaikys).

Visa informacija dėl kompensacijų suteikimo, taip pat informacija apie vykdomus plovimo darbus, rekomendacijos gyventojams vykstant šiems darbams bus pateikiama bendrovės internetinėje svetainėje. Bendrovė taip pat ketina darbų metu pasirūpinti ir alternatyviu vandens tiekimu vandenvežėmis ir vandeniu specialiose tarose.

„Vilniaus vandenys“ atkreipia dėmesį, kad vamzdynų tinklą Naujamiestyje išplauti būtina: šio rajono vandentiekio sistema – labai nusidėvėjusi, dalis vamzdžių stipriai apsinešę mangano bei geležies apnašomis, kurios nulemia laikinus vandens savybių pakitimus – drumstumą, spalvą ir pan. Taip pat tai yra ir dažnesnių vandentiekių avarijų priežastis. Visame pasaulyje ši problema sprendžiama plaunant vandentiekio tinklą.

Praėjusiais metais Naujamiestyje buvo išplauta beveik 30 kilometrų magistralinių vandentiekio tinklų, šiemet numatoma išplauti dar 5 kilometrus vandentiekio tinklų.

„Vilniaus vandenys“ yra didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė, tiekianti geriamąjį vandenį ir tvarkanti nuotekas daugiau nei 270 tūkst. klientų Vilniuje bei Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Per parą bendrovė patiekia apie 93 tūkst. kub. metrų vandens ir surenka bei išvalo daugiau nei 111 tūkst. kub. metrų nuotekų.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu