Franke

Vilniaus miesto savivaldybė dėl būsto administratorių piktnaudžiavimo kreipėsi į teismą

Vilniaus miesto savivaldybė dėl būsto administratorių piktnaudžiavimo kreipėsi į teismą

Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą ir paprašė teismo informuoti prokuratūrą dėl galimai UAB „Mano būstas NPC“ padarytų nusikalstamų veikų. Siekiama, kad teismo nutarties pagrindu, prokuratūra pradėtų ikiteisminį tyrimą dėl įmonės veiklos, išaiškinant ar joje nėra savavaldžiavimo ar kitų nusikalstamų veikų požymių.

„Sostinėje turime tikrai labai opią būsto administratorių piktnaudžiavimo padėtimi problemą. Gyventojai gauna neaiškias sąskaitas už nesuteiktas arba be pagrindo suteiktas paslaugas, nėra informuojami apie atliekamus darbus, o nusprendus pakeisti būstą administruojančius tiekėjus, dirbtinai stabdomas namo perdavimo procesas naujam administratoriui. Savivaldybė tokias įmones, pagal įstatymą, baudžia baudomis, bet kardinaliai situacijos tai nekeičia. Dėl tokių situacijų jau anksčiau esame kreipęsi ir į prokuratūrą, tačiau nukentėjusieji yra gyventojai, o ne savivaldybė, tad be pačių gyventojų kreipimosi, ikiteisminiai tyrimai nepradedami. Atsižvelgdami į tai, nusprendėme eiti kitu keliu – prašyti teismo informuoti prokuratūrą apie nusikalstamą veiką, remiantis jau išnagrinėtomis ar nagrinėjamomis bylomis“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Šiuo metu Vilniaus miesto apylinkės teismas nagrinėja adresu Erfurto g. 24  esančio daugiabučio namo atvejį. Nepatenkinti jiems teikiamomis paslaugomis, šio namo gyventojai 2021 m. nusprendė pakeisti būsto administratorių UAB „Mano būstas NPC“.

Tų pačių metų liepą daugiabučio gyventojai išrinko įgaliotą asmenį ir sudarė jungtinės veiklos sutartį su kita būsto administravimo paslaugas teikiančia bendrove. Rugsėjo 6 d. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorės įsakymu, UAB „Mano Būstas NPC“ buvo įpareigota perduoti jungtinės veiklos sutarties dalyvių įgaliotam asmeniui daugiabučio namo Erfurto g. 24 turtą jo buvimo vietoje, patalpų savininkų sukauptas lėšas ir visus reikalingus dokumentus.

Įmonei atsisakius perduoti namo administravimą, Vilniaus miesto savivaldybė surašė protokolą pagal Administracinio nusižengimo kodekso 505 str. 2 d. ir skyrė įmonės vadovui 3 550 eurų baudą. Tačiau UAB „Mano būstas NPC“ ir toliau nevykdo teisėtų reikalavimų. Vilniaus miesto apylinkės teismo UAB „Mano būstas NPC“  paprašė sustabdyti Vilniaus miesto savivaldybė administracijos direktorės įsakymą, tačiau teismas prašymo netenkino. Šiuo metu įmonė yra apskundusi teismo sprendimą.

„Panašu, kad reputacija ši bendrovė jau seniai nebesirūpina, o toks elgesys, nepaisant skiriamų nuobaudų, įmonei apsimoka. Vadinasi, galiojantis reglamentavimas nėra pakankamai griežtas. Artimiausiu metu inicijuosime įstatymų ir poįstatyminių aktų pakeitimus“, – teigia V. Benkunskas.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu