Jeigu pavyktų įgyvendinti tai, kas vakar buvo pateikta Klaipėdos miesto tarybos Teritorijų planavimo komitetui pristatytuose sklypo Labrenciškės g. 11 detaliojo plano sprendiniuose, vietoje buvusio medelyno 39 hektarų teritorijoje iškiltų naujas gyvenamasis kvartalas, kuriame gyventų iki 4 500 klaipėdiečių.
Bendrovės „Miško verslas” užsakymu architektas Algimantas Sviderskas parengė šios liūdnai pagarsėjusios teritorijos išvystymo koncepciją, kuriai po kelių svarstymų buvo pritarta Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos architektų ekspertų taryboje.
Teritorija planuota atsižvelgiant į vadinamąją pagrindinę ašį – nuo Labrenciškės gatvės link naujai suplanuoto kvartalo bei planuojamos vienuolyno teritorijos sklypą kirsiančią pėsčiųjų alėją, vesiančią iki pietine sklypo riba tekančio upelio bei tvenkinio, palei kuriuos planuojamos rekreacinės teritorijos su pėsčiųjų ir dviračių takais. Ji būsianti išskirtinė jau ir tuo, kad bus tik pėsčiųjų alėja – kvartalo vidaus gatvės, kurias projektuojant buvo atsižvelgta į šiuo metu sklype išaugusių ir numatomų išsaugoti medžių alėjas, jos nekirs.
Teritorijoje planuojamas kelių tipų užstatymas – toliau nuo kelio į Palangą, vakarinėje pėsčiųjų alėjos pusėje, iškiltų individualūs gyvenamieji namai, tarp kurių architektas numatė galimybę įrengti tvenkinukus, mažaaukščiai blokuoti gyvenamieji namai bei vadinamojo kiliminio užstatymo namų grupė. Rytinėje teritorijos dalyje planuojami daugiabučiai gyvenamieji namai. Palei kelią į Palangą dubliuosiančią vidinę kvartalo gatvę planuojami ekraninio tipo – užstosiantys kvartalą nuo triukšmo – daugiafunkciniai namai: čia galėtų būti visuomeninės, komercinės patalpos, dalis šių pastatų galėtų būti skirta garažams. Neatmetama, kad šiuose namuose galėtų būti ir butų, bet jų langai išeitų tik į vakarinę pusę. Pasak architekto, šiuo metu numatoma, jog kvartale galėtų iškilti apie 42 individualius namus bei būtų pastatyta apie 1 300 butų.
Labiausiai į šiaurės vakarus nutolusioje teritorijos dalyje planuojama statyti vaikų darželį. Dar vienas vaikų darželis bei mokykla su stadionu projektuojami pietrytinėje sklypo dalyje, arčiau kelio į Palangą. Pasak UAB „Miško verslas” atstovo Nerijaus Tilindžio, jeigu detaliojo plano sprendinius įgyvendintų „Miško verslas”, jie įsipareigotų pastatyti darželius. Kiek kebliau būtų su mokykla.
Detaliojo plano užsakovai įsipareigoja sutvarkyti Labrenciškės gatvę bei galų gale įrengti dar tarybiniais laikais numatytą tiesti antrąją kelio į Palangą juostą, kuriai atsiradus, automobiliai nebevažinėtų pro Plytinę. Atsižvelgus į VGTU specialistų skaičiavimus, numatyta įrengti šviesoforo reguliuojamą sankryžą su Labrenciškės gatve bei reikiamą autobusų sustojimo aikštelių skaičių.
Prie minėtosios sankryžos atsirastų ir visuomeninės – komercinės paskirties centras, kurį galėtų akcentuoti iki 60 metrų iškilsinati vertikalė.
Teritorijų planavimo komiteto nariai pastabų dėl teritorijos užstatymo koncepcijos bei detaliojo plano sprendinių neturėjo: pasidžiaugta, kad parengta didelė ir rimta koncepcija, kad neplanuojama nepagrįstai daug „kvadratinių metrų”, o priešingai – kvartale daug viešų erdvių, aikščių ir žalumos, kad projektuojami du darželiai ir mokykla. Tačiau iškilo klausimas dėl pačios žemės.
Šiuo metu visi 39 hektarai, kuriuos „Miško verslas” nuomojasi ir kasmet moka po 200 000 litų nuomos mokesčio, yra žemės ūkio paskirties, kurią reiktų pakeisti, numatant gyvenamųjų pastatų, komercijos ir infrastruktūros objektų, taip pat socialinių ir švietimo objektų statybą. Nuomos sutartis baigiasi 2010 metų rudenį, ir kokiu būdu klausimai spręsis toliau – dar neaišku: kaip reikės formuoti sklypą, jeigu jame nėra nekilnojamojo turto, ar įmanoma bus pakeisti žemės paskirtį, ar nereikės skelbti aukciono. Beje, pakeitus žemės paskirtį, jos nuomos kaina išaugtų dešimteriopai.
Visgi pateiktiems detaliojo plano sprendiniams pritarta su pastaba, jog žemės klausimai turi būti sprendžiami įstatymo nustatyta tvarka. Su šia pastaba sutiko ir N. Tilindis, pridūręs, jog tokių problemiškų sklypų esą daug, ir nors analogų, kaip tas problemas spręsti, dar nėra, „Miško verslas” tikisi, jog priimant sprendimus bus atsižvelgta į tai, jog bendrovė tiek metų biudžetui dovanojusi pinigus už žemės nuomą.
Pasak komiteto narių, bet kuriuo atveju miestui liks parengtas detalusis planas. Tik, jų nuomone, vertėtų plano įgyvendinimą suskirstyti etapais.