Anza

Verslo centras “Europa” atsinaujina: modernioje aplinkoje įdarbintas ir dirbtinis intelektas

Europa prekybos centras

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“ baigė aukščiausio Baltijos šalyse verslo centro „Europa“ holo atnaujinimo darbus. Renovacija truko 4 mėnesius, įmonės investicijos į darbus siekė daugiau kaip 0,5 mln. eurų.

„Siekdami, kad anksčiau statyti verslo centrai būtų konkurencingi naujai pastatytiems, juos turime atnaujinti. „Europa“ duris atvėrė dar 2004 m., nuo to laiko pasikeitė ne tik interjero tendencijos, bet ir verslo bendruomenės poreikiai. Šiuolaikiniai verslo centrai nėra vien biurų pastatai. Juose įsikūrusiai verslo bendruomenei reikalingas kokybiškas darbo ir poilsio balansas, moderni aplinka, komfortą kuriančios inovacijos“, – sako „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis.

Pagrindinis ir didžiausiais technologinis atnaujinto holo sprendimas – įrengtas modernus įeigos kontrolės valdymas. Nuo šiol verslo centro svečius aptarnaus dirbtiniu intelektu paremtas virtualus asistentas su balso atpažinimo sistema lietuvių ir anglų kalbomis. Jis sukurtas pasitelkiant neuroninį tinklą, o ne klausimų-atsakymų duomenų bazės principą. 

Europa prekybos centras

Natūralumo įspūdis

Holą atnaujinusių architekto Ryčio Čimkaus ir interjero architektės Agnės Kirslienės teigimu, pasaulinės interjero tendencijos stengiasi grąžinti žmogų į gamtą. Kuriant verslo centro holo dizainą, buvo siekta jaukumo, tvarumo, bet kartu ir neperkrautos estetikos. 

„Projektuojant interjero atnaujinimą, holo erdvę stengėmės išgryninti naudojant minimalias dekoro priemones: skirtingų baltų atspalvių ir tekstūrų paviršius, blizgius veidrodinius akcentus ir natūralią terasomis kylančią žalumą su dideliais medžiais“, – sako architektai.

Atnaujintame hole panaudotos veidrodinės lubos, kurios vizualiai į begalybę pratęsia į jas įsiremiančias kolonas, ir tokiu būdu dar labiau akcentuoja verslo centro architektūros tektoniką.

Pasak architektų, didžiausias iššūkis ir svarbiausias akcentas interjere buvo perpjauto avokado formos chromo vazonai medžiams. Visas interjeras užbaigtas papuošiant erdvę originaliais tapytojos Miglės Kosinskaitės darbais, kurtais atsižvelgiant į vestibiulio erdvę ir apdailos estetiką.

Europa prekybos centras

Be šių sprendimų, taip pat panaudota reljefinė skirtingų dekoratyvinių tinkų apdaila sienoms ir kolonoms, suformuota lenktų formų augalų terasų ir vandens baseinų kompozicija, kurios plastiškas formas padiktavo apskritimo formos pastato planas. Taip pat suformuota 3D efekto lamelių siena su veidrodiniu pagrindu, taip sukuriant dvigubą efektą: medžio lamelių bangavimas dėl veidrodžio efekto papildomai tarsi pratęsia erdvę už jų.

Renovuojamos ir kitos erdvės

Visuose verslo centro „Europa“ aukštuose renovuojamos ir bendro naudojimo erdvės bei tualetai. Siekiant mažinti poveikį aplinkai, apšvietimas keičiamas į modernų, tausojantį energijos ištekliusVerslo centre taip pat įgyvendinami daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės atnaujinimo darbai. Užbaigti darbus planuojama kitų metų pradžioje.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu