Franke

Vandenį brangins ir abonentinis mokestis

Vandenį brangins ir abonentinis mokestis

Nors prognozuojama, kad už suvartotą vandenį kitais metais teks mokėti 15 proc. brangiau, džiaugsmą dėl nežymiai išaugusių kainų aptemdys žinia apie įvestą abonentinį mokestį.

Sudėjus naują mokestį ir pakilusią vandens kainą, galima suskaičiuoti, kad pirmąjį kitų metų ketvirtį gyventojai gaus apie 40 proc. didesnes sąskaitas.

Bendrovės „Klaipėdos vanduo” Ekonomikos skyriaus viršininkė Eglė Alonderienė teigė, kad Valstybinės kainų ir energetikos komisijos (VKEK) bus prašoma leisti gyventojams kubinį metrą vandens parduoti maždaug 15 proc. brangiau.

VKEK taip pat turėtų nuspręsti, ar bendrovei „Klaipėdos vanduo” patvirtinti pardavimo kainą – mėnesio mokestį, kuris gali siekti 3,5 – 4 litus.

Tokio mokesčio iki šiol gyventojams nereikėjo mokėti.

Patvirtinus prognozuojamas kainas, žmogus, kuris per mėnesį suvartoja 2 kubinius metrus vandens, už jį turės mokėti ne 8,86 lito, kaip iki šiol, o 10,18 lito.

Sąskaitoje taip pat bus įrašytas apie 4 litų dydžio abonentinis mokestis.

Todėl bendra sąskaitos suma 2 kubinius metrus vandens suvartojančiam gyventojui per mėnesį sieks 14,18 lito, o tai yra beveik 40 proc. daugiau nei iki šiol.

„Mūsų skaičiavimai yra preliminarūs. Juos turi patvirtinti VKEK ir miesto taryba”, – pabrėžė E.Alonderienė.

Manoma, kad vandens kaina gali būti perskaičiuota kitų metų pirmąjį ketvirtį. Pastarąjį kartą vandens kaina buvo perskaičiuota ir padidinta 2002 metais.

Pagal taisykles, vandens kaina perskaičiuojama kas trejus metus.

Tačiau nors turėjo tokią teisę, „Klaipėdos vanduo” dvejus pastaruosius metus kainos nekėlė.

Tačiau kainą reikia didinti, nes esą kitaip bendrovė dirbtų nuostolingai.

Bene labiausiai kainą reikia kelti todėl, kad įmonė „Klaipėdos vanduo” yra įpareigota visus vartotojus aprūpinti skaitikliais.

„Tai privalėjome daryti nuo 1997 metų. Tačiau taip nesielgėme, nes VKEK neleisdavo skaitikliams įrengti skirtų sąnaudų įtraukti į vandens kainą. 2006 metais toks leidimas buvo duotas, todėl skaitiklius ėmėme keisti”, – sakė „Klaipėdos vandens” Pardavimų departamento direktorius Dangeras Aleksandrovas.

Vandens kainą reikia kelti, nes esą labai daug įmonės lėšų reikia nuotekų valyklai sutvarkyti, problemoms, kad gyventojams nebūtų tiekiamas floruotas vanduo spręsti.

REKOMENDUOJAME