Rockwool

Vandalai “kovoja” su miesto puošmenomis

Vandalų išpuoliai prieš Klaipėdą puošiančius meno kūrinius nesiliauja. Antrą kartą nuniokotas Klaipėdos senamiesčio pašto simbolis – Vytauto ir Eugenijos Karčiauskų sukurtas dekoratyvinis elementas „Karvelis” jau ne puošia, bet darko miesto veidą.

1982-1984 metais V. ir E. Karčiauskų sukurta dekoratyvinė kompozicija „Karvelis”, puošusi senąjį paštą Aukštojoje gatvėje, pirmą kartą apgadino siaura gatvele važiavęs sunkiasvoris krovininis automobilis. Inicidentas įvyko pernai spalį. Įvykis buvo užfiksuotas policijoje, žalą apskaičiavo ir kompensavo draudimo kompanija.

Praėjusios savaitės pabaigoje kompozicijos autorius V. Karčiauskas pastebėjo, kad „Karvelis” dar labiau suniokotas. „Šįsyk tai vandalų darbas. Kažkas specialiai užlipo ir nulaužė karveliui sparną”, – teigė menininkas.

Kompoziciją iš bronzos, nerūdijančio plieno ir melchioro autorius vadina juvelyriniu kūriniu, kurio jau nebus įmanoma atkurti tokio, koks buvo.

„O ir kažin, ar verta, jeigu miestui šios kompozicijos nereikia. Jeigu nei paštas, nei miestas kūrinio nesaugo, belieka jį nukabinti ir padėti į muziejų”, – apgailestavo V. Karčiauskas.

Menininkas įsitikinęs, kad Klaipėdoje vyksta karas prieš meno kūrinius. „Man keista, kad niekas į tai nereaguoja. Skulptūros, dekoratyviniai elementai yra miesto veidas, tačiau mieste nėra už juos atsakingo žmogaus”.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Vidas Pakalniškis patvirtino, jog V.ir E. Karčiauskų sukurtas „Karvelis” yra Klaipėdos mieste esančių meno kūrinių sąraše, tačiau negalėjo atsakyti, kas už jį atsakingas.

„Iš to sąrašo, kuriame yra 120 meno kūrinių, Klaipėdos savivaldybei yra perduota tik keletas. Tarp jų – ir naujieji meniniai akcentai, puošiantys Klaipėdos senamiestį. O „Karvelis”, ko gero, priklauso paštui. Tai jis turėtų kreiptis į policiją, nes toks vandalizmas yra viešosios tvarkos pažeidimas”, – aiškino V. Pakalniškis.

Klaipėdos apskrities centrinio pašto direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Dabravolskis apie antrą „Karvelio” nuniokojimą išgirdo tik iš „Vakarų ekspreso”. „Mūsų darbuotojai nieko nepastebėjo”, – sakė jis.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt