Tikkuurila

Už kenksmingus dūmus iš kamino atsakys daugiau kaip 80 pažeidėjų

Už kenksmingus dūmus iš kamino atsakys daugiau kaip 80 pažeidėjų

Kaip rodo pasibaigusios aplinkosauginės akcijos „Kaminukas“ rezultatai, šiemet per intensyviausią šildymo sezono mėnesį šalyje nustatyti 85 oro taršos atvejai. Tai dvigubai mažiau pažeidimų, nei buvo nustatyta pernykštės akcijos metu. Pažeidėjams skirta 3608 eurų baudų.

Jau tradicine tampančios akcijos „Kaminukas“ tikslas – mažinti oro taršą iš šildymo įrenginių ir užkirsti kelią neteisėtam atliekų deginimui. Šiemet ji prasidėjo sausio 6 d. ir tęsėsi iki vasario 15 d. Visų regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai tikrino, kaip jų prižiūrimose teritorijose eksploatuojamos katilinės ir įvairaus kuro katilai, koks kuras deginamas.

Nors atliekas deginti griežtai draudžiama, deja, pasitaiko atvejų, kai kurui naudojama dažyta ir kitaip apdirbta mediena, baldų gamybos atliekos, seni langai, laminuotos plokštės. Jas deginant  į aplinkos orą išsiskiria kenksmingos medžiagos.

Aplinkosaugos pareigūnai pasirinktinai tikrino, ar nedeginamos atliekos transporto priemonių remonto dirbtuvėse, garažų bendrijose, baldų gamybos ir medžio apdirbimo įmonėse, individualių namų rajonuose. Jie surengė per 300 reidų, patikrino 1368 objektus.

Nors akcija „Kaminukas“ baigėsi, aplinkosaugininkai ir toliau tikrins įmones, ar šios nedegina atliekų. Gyventojai, įtariantys, kad jų kaimynystėje deginamos atliekos, apie tai gali pranešti vietos aplinkos apsaugos agentūrai arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Komunikacijos skyrius

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu