Grožėtis svaiginama miesto panorama mirkstant nuosavoje vonioje ar mėgautis jūros bangų ošimu gurkšnojant kavą savo namų terasoje – tai prabanga, įkandama retam mirtingajam.
Domėjosi ir rusai
Už būstus su tokiais privalumais jų šeimininkai ir sunkmečiu pageidauja milijonų.
Šiuo metu bene brangiausiai uostamiestyje parduodamą butą jo savininkas įvertino 3 mln. 450 tūkst. litų, arba daugiau nei 12 tūkst. litų už 1 kv. m.
Kaip teigiama skelbime, 4 kambarių 280 kv. m ploto būstas paskutiniajame 20 aukštų name šiuolaikiškai įrengtas, virš jo plyti terasa. Šių apartamentų savininkui skirtas atskiras liftas.
Būstą parduodančios finansų ir nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės DZL direktorė Gintarė Mikučionytė įsitikinusi, jog šis objektas išskirtinis tiek įranga, tiek pro langą atsiveriančiais vaizdais.
„Kalbant apie kainą, net nebūtų palyginamųjų objektų. Kokios, šeimininko nuomone, sumos būstas yra vertas, už tokią ir parduodame”, – aiškino G.Mikučionytė.
Pasak pašnekovės, tai vienas retų atvejų, kai išskirtinį būstą parduodantis žmogus neprieštaravo, kad informacija būtų platinama viešai. „Brangiausi objektai skelbimais parduodami retai – jie siūlomi labai siauram klientų ratui”, – tvirtino specialistė.
G.Mikučionytė atskleidė, jog nuo pavasario vadinamajame „D” daugiaaukštyje pardavinėjamais apartamentais domėjosi ne tik lietuviai, bet ir Rusijos piliečiai.
„Parduoti tokį būstą realu, išskirtinių prabangių nekilnojamojo turto objektų sandoriai nedidelėmis apimtimis vyksta ir dabar”, – tvirtino pašnekovė.
Kainą nuleido 3 mln. litų
Nekilnojamojo turto agentūros „Aidila” vadovas Algimantas Bružas mano, kad šiandienos sąlygomis parduoti šį būstą už prašomą kainą nebus lengva.
„Bent ne dabar, kai žmonės lygina kainas. Nebent koks ypač turtingas gal paklys ir nupirks”, – žodžių į vatą nevyniojo pašnekovas.
Juo labiau kad šiuo metu rinkoje netrūksta panašių ir gerokai pigesnių objektų – kaip antai Minijos gatvėje parduodamas apartamentinis 6 kambarių butas paskutiniuose dviejuose daugiabučio aukštuose.
Už 224 kv. m būstą 19 ir 20 aukštuose bendrovė „YIT Kausta būstas” šiuo metu prašo 1 mln. 100 tūkst. litų, arba 4900 litų už 1 kv. m.
Tiesa, butas parduodamas su daline apdaila. Apartamentus, panašius į atskirą namą ant namo, projekto plėtotojai kiek anksčiau tikėjosi parduoti už 3,9 mln. litų, tačiau gilėjant krizei buvo priversti po truputį leisti kainą.
„YIT Kausta būstas” rinkodaros vadovė Laura Preikšaitienė teigė, jog galbūt neilgai trukus bus galima iššauti šampano butelį, patvirtinant pardavimo ir pirkimo sandorį – esą vieni pirkėjai labai rimtai susidomėjo šiuo objektu.
Vilioja bangų ošimu
Neseniai skelbimų portalo aruodas.lt sudarytame brangiausių Lietuvoje parduodamų namų penketuke atsirado ir Melnragėje stovintis būstas.
Kelių tarpininkų agentūrų parduodamo namo plotas siekia beveik 570 kv. m, sklypo – 14 arų. Už šį objektą savininkas prašo 5,5 mln. litų.
Pirkėjai masinami pro langus atsiveriančiu fantastišku jūros ir molo vaizdu, kurio esą niekas nebeužstatys. O tokiu vaizdu ir bangų ošimu neva galima mėgautis iš namo arba gurkšnojant kavą terasoje.
Bendrovės „Avitera” atstovė Lina prisiminė, jog šiuo objektu buvo susidomėję pora potencialių pirkėjų, tačiau išvydę namą iš išorės žmonės net nebeėjo į vidų.
Pasak pašnekovės, už tokius pinigus klientai tikisi tobulo vaizdo, tuo tarpu Melnragėje parduodamas namas – moraliai pasenęs, tad esą naujiesiems šeimininkams reikėtų nemažai papildomai investuoti.
Prieš kurį laiką už įspūdingą 5,9 mln. litų sumą buvo bandoma parduoti ir du šalia vienas kito stovinčius individualius namus J.Zembrickio gatvėje. Vieno iš būstų nuotraukose puikavosi sovietmečio laikus primenantis gipso dekoras ir kiti toli gražu ne patys šviežiausi interjero elementai.
Pasak „Aviteros” atstovės, šiuo metu viename namų parduotas atskiras vieno aukšto būstas, už kitą namą prašoma maždaug pustrečio milijono litų.
Nebūtina išlaidauti
Bendrovės „Ober-Haus” generalinio direktoriaus pavaduotojas Remigijus Pleteras tvirtino, jog nekilnojamojo turto pardavimo tarpininkų ar interneto skelbimų portalų viešai pateikiama informacija – ne visiškai patikima, mat itin brangiai parduodamų butų ir namų savininkai dažniausiai nelinkę afišuotis.
„Be to, žodis „parduodamas”, ypač šiais laikais, nieko vertas. Geriausia atsižvelgti į sandorius”, – pridūrė pašnekovas.
R.Pletero teigimu, 2007 ir net praėjusiais metais dar pasitaikydavo sandorių, kai butai būdavo parduodami po 15-17 tūkst. litų už 1 kv. m. Šiemet brangiausiai parduotų butų kaina siekė ne daugiau kaip 10 tūkst. litų už 1 kv. m.
Pašnekovas nemano, jog tai, kad būstas įrengtas paskutiniuose aukštuminių pastatų aukštuose, paverčia juos išskirtiniais.
„Turintys rafinuotą skonį renkasi senamiestį, mažaaukštę statybą su nedaug kaimynų. Žinoma, vaizdas daug ką reiškia. Bet yra proto ribos”, – teigė R.Pleteras.
Bendrovės „Aidila” vadovas A.Bružas tvirtino, kad išrankiems ir turtingiems pirkėjams, norintiems įsigyti prabangų ir nepriekaištingai įrengtą butą Klaipėdos senamiestyje, nebūtina žarstyti milijonų – esą maždaug 100 kv. m būstą galima nusipirkti už 800-900 tūkst. litų.
„Brangus nereiškia prabangus ir išskirtinis. Jei prašoma suma niekuo nepagrįsta, o pirkėjai nori realiai parduoti, kainos dar turėtų būti koreguojamos. Juo labiau kad dabar labai išretėjo pajėgių pirkėjų gretos. Krizė labiausiai smogė verslui, o orientuotis į prabangų būstą galėjo sau leisti daugiausiai verslo srities žmonės”, – pastebėjo A.Bružas.