Anza

Už atliktus savavališkos statybos darbus skirta 12 000 eurų bauda

savavališkos statybos

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) 2022-11-17 paskyrė 12 000 eurų baudą UAB „Statybos investicija“, kuri V. Kavoliuko ir J. Matuso gatvėse Kaune, neturėdama statybą leidžiančių dokumentų (SLD) vykdė dešimties gyvenamųjų namų statybas.

Primename, kad Statybos inspekcija 2022-07-14 atlikusi patikrinimą nustatė, kad gyvenamosios paskirties žemės sklypuose V. Kavoliuko ir J. Matuso gatvėse Kaune statytojas UAB „Statybos investicija“ turėdamas parengtą projektą, tačiau be SLD vykdė neypatingųjų statinių – gyvenamųjų namų statybas. Statybos įstatymo 2 straipsnio 46 dalyje nurodyta, kad savavališka statyba – statinio ar jo dalies statyba neturint galiojančio statybą leidžiančio dokumento arba jį turint, bet pažeidžiant esminius statinio projekto sprendinius. Tą kartą Statybos inspekcija statytojui surašė privalomąjį nurodymą pašalinti savavališkos statybos padarinius ir sutvarkyti statybvietę. 

Statybos įstatymo 56 straipsnio 3 dalis nustato, kad už naujo neypatingojo statinio savavališką statybą, kai pastatytas požeminis statinys ar statinio požeminė dalis (tarp jų – rūsys), skiriama bauda statytojams nuo 2 000 iki 9 000 eurų, kai pastatytas antžeminis statinys ar statinio antžeminė dalis (tarp jų – cokolinis aukštas), skiriama bauda statytojams nuo 3 000  iki 15 000  eurų. 

Nagrinėjant administracinio nusižengimo bylą buvo nustatyta, kad statytojas gyvenamųjų namų statybas vykdė iš savanaudiškų paskatų. Pažymėtina, kad savanaudiška paskata paprastai laikomas asmens siekis gauti bet kokios turtinės naudos arba išvengti materialinių išlaidų. Administracinių nusižengimų kodekso 36 straipsnio 1 dalies 11 punkte nurodyta, kad sunkinančia aplinkybe pripažįstama, jei administracinis nusižengimas padarytas iš savanaudiškų paskatų, šiuo atveju – statytojas darė tęstinę veiką ir tiesiogine tyčia, susidedančią iš dešimties epizodų.

Informuojame, kad 2022-11-17 Statybos inspekcijos pareigūno administracinio nusižengimo nutarimu statytojui skirta 12 000 eurų bauda.  Statybos inspekcijos nutarimui įsiteisėjus ir atsakomybėn traukiamiems asmenims laiku nesumokėjus skirtos baudos, pastarosios išieškojimas bus perduotas antstoliams vykdyti  priverstine tvarka. Statytojas savavališkai pastatytus statinius turės nugriauti arba remiantis galiojančiu teisiniu reglamentavimu  savavališką statybą įteisinti gaudamas SLD, jei tokio statinio statyba toje vietoje pagal galiojančius teisės aktus yra galima, sumokant įmoką, kurios dydis kinta iki 70 proc. atsižvelgiant į savavališkai atliktų statybos darbų, įskaitant panaudotus statybos produktus, sąnaudų vertę.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt