Ekoklima

Uteniškiai džiaugsis pigesne šiluma

Uteniškiai džiaugsis pigesne šiluma

Nuo Naujųjų Utenos rajono gyventojams 10 proc. pigs šildymas ir bus vienas pigiausių Lietuvoje.

Mat pastačius naują vandens šildymo katilą, pereita prie biokuro, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Kai vieni gyventojai, ypač vilniečiai, pyksta dėl šiemet gerokai išaugusių šildymo kainų, uteniškiai džiaugiasi sužinoję, kad jau nuo Naujųjų mokės mažiau.

kalnai smulkintos medienos ir naujas 8 megavatų galios vandens šildymo katilas leido šilumininkams sumažinti šilumos kainas 10–11 procentų. Jį įrengiant rekonstruota esama biokuro padavimo sistema, pritaikyta dviem biokuro katilams kūrenti. Pasak šilumos įmonės vadovo, jeigu katilas dirbs be sutrikimų, biokuru bus kūrenama daugiau nei dujomis.

„Dabar mūsų kaina už gruodžio mėnesį yra 22 centai su PVM. Už sausį po kainų mažinimo turėtų atpigti 2,3 cento už kilovatvalandę arba 10 proc. Tai sumažintų naštą gyventojams“, – kalbėjo Utenos šilumos tinklų direktorius Gintaras Diržauskas.

Pasak direktoriaus, šiam šildymo sezonui planuota paleisti termofikacinę elektrinę, tačiau užtrukus pirkimo procedūroms, tai teko atidėti. Esą metų pradžioje pradėjus brangti dujoms, šilumininkai apsisprendė lėšas skirti ne dujoms pikti, o katilams, kūrenamiems biokuru.

„Stebėdami ir analizuodami naftos rinkos pokyčius matėme, kad dujos yra pririštos prie naftos kainų, o šildymo metu bus pasiekusios piką, tad ėmėmės greitų investicijų. Aišku, jos nėra pačios tobuliausios, nėra technika pati moderniausia, bet jau duoda tam tikrą efektą“, – kalbėjo G. Diržauskas.

Šiuo metu pagal šildymo kainas Utenos savivaldybė yra dešimtoje vietoje.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu