Vakar Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija surengė tarptautinę konferenciją, kurios metu siekė sudominti Lietuvos ir užsienio rangovus dalyvauti konkursuose statybos darbams uoste atlikti.
Per 6 metus Uosto direkcija įvairiems projektams, išskyrus giliavandenį uostą ties Melnrage, numato išleisti apie milijardą litų. Iki 2013 metų vien akvatorijos gilinimo darbai uoste kainuos per 122 mln. litų.
Pasak Uosto direkcijos generalinio direktoriaus Sigito Dobilinsko, kiek naudinga buvo ši konferencija, bus galima pasakyti rudenį, kai paaiškės, kiek potencialių rangovų dalyvaus skelbiamuose konkursuose. Šiame renginyje dalyvavo nemažai konsultacinių kompanijų atstovų, neatmetama galimybė, jog jie atliko žvalgybos funkciją.
Konferencijoje buvo bandoma išaiškinti potencialiems konkursų dalyviams, kokie Klaipėdos uoste keliami reikalavimai projektų vykdytojams. S. Dobilinsko teigimu, Uosto direkcija norėtų, kad konkursuose dalyvautų kuo daugiau rangovų, idant būtų galima pasirinkti tuos, kurie sugebėtų geriausiai atlikti darbus. Tačiau akivaizdus ir kitas aspektas – ne paskutinį vaidmenį vaidina ir darbų kaina.
Palyginti su 2003 metais, statybos darbų kainos, turint omenyje ir metalo dirbinių, ir darbo jėgos, ir energetinių resursų pabrangimą, išaugo apie 40 proc. Be to, pastaruoju metu buvo pastebimas ženklus konkursų dalyvių skaičiaus mažėjimas. Mat daugelyje uostų vyksta įvairūs rekonstrukcijos ir statybos darbai, tad darbo statybininkams netrūksta.
Konferencijoje pristatyti du projektai Klaipėdos uoste, kuriems statyti jau kitą mėnesį bus skelbiamas konkursas. Tai būsimo keleivių ir krovinių terminalo pirso ir krantinių statyba (viso projekto vertė – per 250 mln. litų) bei naujo pirso ir 66-67 krantinių rekonstrukcijos I etapo darbai jūrų krovos kompanijos „Bega” nuomojamoje teritorijoje (projekto vertė – per 140 mln. litų).
Konferencijoje dalyvavusios AB „Klaipėdos hidrotechnika” generalinis direktorius Kęstutis Zubrickas įspėjo būsimus projektų vykdytojus, kad dėl papildomų darbų įforminimo iškyla nemažai problemų ir šis procesas užsitęsia kartais net pusę metų.