Ekoklima

Turto banko investicijos į valstybės turto atnaujinimą – 285 mln. Eur, leis atsisakyti 165 tūkst. kv. m patalpų

Turto banko investicijos į valstybės turto atnaujinimą – 285 mln. Eur, leis atsisakyti 165 tūkst. kv. m patalpų

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas per ateinančius dešimt metų į centralizuotai valdomą valstybės turtą investuos 285 mln. Eur sumą. Investicijos bus nukreiptos tiek į esamo valstybės turto atnaujinimą, tiek į naujų projektų vystymą. Skaičiuojama, kad padarytos investicijos leis valstybei kiek daugiau nei ketvirtadaliu sumažinti turto išlaikymo sąnaudas, o institucijų poreikis patalpoms dėl geresnių darbo sąlygų ir taupesnio išplanavimo sumažės 165 tūkst. kv. m.

Pasak Turto banko generalinio direktoriaus Mindaugo Sinkevičiaus, investicijų poreikį padiktavo institucijų užsakymai patalpoms bei atlikta analizė, kuria buvo siekiama įvertinti valstybės turto būklę bei tolimesnę jo perspektyvą.

„Atlikus centralizuotai valdomo turto analizę, paaiškėjo, kad net 60 proc. valstybės administracinės paskirties patalpų galima vertinti kaip blogos ar patenkinamos būklės. Tai ilgalaikis rezultatas nusidėvėjimo ir investicijų stokos. Įvykdyta turto centralizacija suteikia galimybę įvertinti administracinės paskirties turto poreikį visos valstybės mastu ir nukreipti investicijas ten, kur jos duoda didžiausią naudą“, – sako M. Sinkevičius.

Turto banko atlikta analizė parodė, kad atnaujinimo reikia net 639 valstybės administracinės paskirties objektams, kas sudaro 476 tūkst. kv. m. Šie valstybei priklausantys objektai yra nusidėvėję, brangūs eksploatuoti ir/ar jų išplanavimas toks, kad patalpos išnaudojamas neefektyviai.

Siekiant efektyvinti tokio turto valdymą ir nukreipti investicijas ten, kur jos duos didžiausią naudą, buvo peržiūrėtas Turto banko valdomo turto portfelis. Investicijų prioritetai teikiami tiems pastatams, kurie valdomi visi, o ne jų dalis. Taip pat siekiama konsoliduoti įstaigas kuo mažesniame objektų skaičiuje, taip mažinant administracinius kaštus. Atsižvelgta ir į finansinius aspektus, patalpų ir sklypų potencialą. Taip pat siekiama mažinti valstybės turto koncentraciją Vilniaus miesto istoriniame senamiestyje.

„Skaičiuojama, kad dėl padarytų investicijų po dešimties metų net 85 proc. centralizuotai valdomo turto būklė bus labai gera arba gera. Tai leis ne tik pagerinti darbo sąlygas dirbantiems viešajame sektoriuje, kas, tikimės, prisidės prie talentų pritraukimo į valstybės tarnybą, tačiau ir daugiau nei ketvirtadaliu sumažins naštą valstybei tokių patalpų išlaikymui. Taip pat investicijos leis optimizuoti administracinio turto apimtis, kas, mūsų skaičiavimais, leis valstybei parduoti turto už papildomus 74 mln. Eur“, – nurodo Turto banko generalinis direktorius.

Tai reiškia, kad 386 objektai liks valdymui ir valstybės poreikiams, 423 bus pardavinėjami. Už juos planuojama gauti 74 mln. eurų, iš kurių dalis – 58 mln. Eur –   bus nukreipti į investicijų programą. Įgyvendinus visą investicinį planą, centralizuotai valdomam turtui eksploatacinės išlaidos mažės 4,1 mln. eurų, o bendras efektas per dešimt metų sieks 20 mln. Eur.

Iš viso investicijos pasieks beveik 300 tūkst. kv. m ploto patalpų, kas leis sumažinti valstybės centralizuotai valdomą administracinės paskirties turtą 165 tūkst. kv. m iki 414 tūkst. kv. m. Vienam institucijose dirbančiam darbuotojui tenkanti bendrojo ploto dalis sumažės vidutiniškai nuo 26 kv. m iki 20 kv. m.

Investicijas planuojama nukreipti į tokius projektus kaip teismų pastato Vilniuje, teismų pastato Klaipėdoje, Valstybinės mokesčių inspekcijos Vilniuje statybas. Taip pat bus investuojama į esamų pastatų atnaujinimą bei modernizavimą. Iš didesnių projektų paminėtini Vadovybės apsaugos tarnybos administracinio pastato atnaujinimas Vilniaus T. Ševčenkos g. ir komplekso A. Goštauto g. atnaujinimas. Nemaža dalis lėšų – apie 45 mln. Eur – bus nukreipta į naudojamų patalpų būklės gerinimą.

Didžioji dalis investicijų bus finansuojama iš valstybės perskolintomis lėšomis (apie 195 mln. Eur), taip pat iš įmokų už nuomojamą turtą (45 mln. Eur), Europos Sąjungos (35 mln. Eur) bei valstybės investicijomis (10 mln. Eur).

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu