Tikkuurila

Teismas konstatavo – UAB „Oskierkų rūmai“ vykdytiems tvarkomiesiems statybos darbams buvo būtina gauti statybą leidžiantį dokumentą

Oskierkų rūmai

Vilniaus apygardos teismas 2023-03-21 nutartimi atmetė uždarosios akcinės bendrovės „Oskierkų rūmai“ apeliacinį skundą ir paliko galioti 2022-12-20 Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą, kuriuo buvo nuspręsta, kad Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) privalomasis nurodymas nevykdyti jokių statinio ar jo dalies statybos darbų ir privalomasis nurodymas pašalinti savavališkos statybos padarinius priimti pagrįstai ir teisėtaiŠis teismo sprendimas įsiteisėjo nuo jo priėmimo dienos.

Primename, kad gavusi pranešimą dėl galimai savavališkų statybos darbų Klaipėdos g. 9, Vilniuje, Statybos inspekcija 2022-05-18 atliko patikrinimą ir nustatė, kad statytojas UAB „Oskierkų rūmai“ savavališkai, neturėdamas statybą leidžiančio dokumento (SLD), vykdė ypatingosios kategorijos statinio – kiemo rūsio, priskiriamo „Oskierkų rūmų“ pastatų kompleksui, rekonstravimo darbus. Statytojas turėjo tik Kultūros paveldo departamento  prie Kultūros ministerijos išduotą leidimą atlikti kultūros paveldo objekto tvarkybos darbus. 

Statytojui 2022-07-18 buvo surašytas savavališkos statybos aktas dėl pastato – kiemo rūsio, adresu Klaipėdos g. 9, Vilniuje, Oskierkų rūmų pastatų komplekse, savavališkos statybos (statinio rekonstravimo), privalomasis nurodymas nevykdyti jokių statinio ar jo dalies statybos darbų bei privalomasis nurodymas pašalinti savavališkos statybos padarinius. 

2022-08-17 Statytojas kreipėsi su ieškiniu į Vilniaus miesto apylinkės teismą, prašydamas panaikinti Statybos inspekcijos surašytus privalomuosius nurodymus. Statytojas ieškinyje laikėsi pozicijos, kad savavališkos statybos akte nurodytiems darbams pakanka Kultūros paveldo departamento išduoto leidimo atlikti kultūros paveldo objekto tvarkybos darbus ir Statybos įstatymo normos dėl SLD privalomumo netaikomos, o Statybos inspekcija konstatuodama savavališką statybą peržengė savo kompetencijos ribas, nes neturėjo pagrindo tikrinti ir kontroliuoti kultūros paveldo objekto tvarkybos darbų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu