Franke

Teatro priestatą norima paversti “permatomu”

Klaipėdos dramos teatro rekonstrukcija

Klaipėdos architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos nariai nepritarė Dramos teatro pastato rekonstrukcijos techninio projekto architektūriniams pasiūlymams.

Taip nuspręsta ne todėl, kad ekspertai būtų turėję daug pastabų projektą rengusiems kompanijos ASL architektams. Tiesiog autorių paprašyta išanalizuoti galimybę suardyti priestatą nuo Pilies gatvės pusės taip, kad rastųsi maksimalus įmanomas Piliavietės ir Teatro aikštės vizualinis ryšys.

Toks pasiūlymas prieš keletą metų buvo pateiktas ir architektų iš Norvegijos rengtoje Piliavietės galimybių studijoje.

Pasak uostamiesčio architektų ekspertų, iš dalies sovietmečiu rekonstruojant teatrą norėta Teatro aikštę atitverti nuo Pilies gatvės bei vaizdų į gamyklų tvoras. Tačiau aikštę uždarantis priestato sparnas ir tuomet esą daug kam atrodęs klaida, juolab kad ir iš vidaus jis buvęs šaltas bei nejaukus. Tad dabar, anot ekspertų, rengiant naują rekonstrukcijos projektą, reikia pasinaudoti galimybe ir paanalizuoti, kaip būtų galima sujungti Teatro aikštės bei piliavietės erdves. Jeigu įmanoma, – galbūt net atsisakyti dalies priestato.

Šiuo metu, projekto vadovo architekto Stanislovo Lukšo teigimu, teatro priestate iš Žvejų gatvės pusės yra pergrupuojamos patalpos: dekoracijų sandėliai perkeliami į vidinę pastato dalį, tad atsiranda galimybė „akluose” fasaduose iš Žvejų gatvės pusės iškirsti langus.

Siūloma sujungti Pilies gatvėje esančių pastatų stogus, atsisakant funkciškai nereikalingo bokštelio, taip pat – kad fasade iš Teatro aikštės pusės langai būtų ir pirmajame, ir antrajame aukštuose, nes šiuo metu teatro fojė esanti pernelyg tamsi. Pastatus pageidautina apšiltinti, apdailai bus naudojamas tinkas, tad fasadų dekoras bei faktūra keisis. Senąjį teatro pastatą paveldosaugininkai siūlo dažyti ryškesne nei dabartinė spalva, nors dalis ekspertų dėl to abejoja.

Į kolegų klausimą, ar rengiant dramos teatro pastato rekonstrukcijos projektą dalyvauja ankstesnės jo rekonstrukcijos, kurios metu buvo padaryta klaidų, autorius architektas Saulius Manomaitis, S. Lukšas atsakė, jog jis dalyvauja ir į jo pastabas atsižvelgiama.

Naujus Dramos teatro pastato rekonstrukcijos techninio projekto architektūrinius pasiūlymus, dėl kurių architektai ekspertai autoriams rekomendavo tartis su S. Manomaičiu, ketinama pateikti pirmojoje balandžio pusėje.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu