Anza

Sutarta dėl naujų „žaliosios“ energijos supirkimo kainų

Sutarta dėl naujų „žaliosios“ energijos supirkimo kainų

Sutarta dėl naujų kainų, gaminantiems elektrą iš atsinaujinančių išteklių. Galutines kainas planuojama patvirtinti penktadienį.

Esminis pakeitimas, palyginti su pernai, yra tas, jog smulkiesiems atsinaujinančios energijos gamintojams, kurių įrengtoji galia yra iki 30 kW, yra nustatoma fiksuota supirkimo kaina, už kurią jie pagamintą elektrą galės tiesiogiai tiekti į elektros tinklus.

Galingesnes elektrines turintys gamintojai elektrą turės pardavinėti aukcionuose, kuriuos organizuos Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK).

Jiems yra nustatomos maksimalios kainos, už kiek aukcionuose jie galės parduoti elektrą.

Aukcionai bus organizuojami skirtinguose Lietuvos regionuose, kuriuos turi patvirtinti Vyriausybė, tačiau kol kas šie regionai nėra išskirti.

VKEKK pozicija yra tokia, jog taip siekiama skatinti mažuosius atsinaujinančių išteklių gamintojus, nes jiems yra nustatomos didesnės kainos. Didiesiems priešingai – kainos mažėja.

Pernai gegužę įsigaliojo Seimo priimtas Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymas, kuriame numatyta, jog atsinaujinančią elektros energiją gaminančioms elektrinėms tarifai turi būti nustatomi pagal jų galią.

Iki šiol tarifai pagal pikinę elektros galią buvo nustatomi tik saulės elektros gamintojams, tačiau ir dabar šį skirstymą planuojama patikslinti.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu