Tikkuurila

Susikibo dėl elektrinės

Susikibo dėl elektrinės

Nepaisydama rajono savivaldybės prieštaravimų, Klaipėdos miesto valdžia ir toliau planuoja grandiozines statybas.

Uostamiesčio pakraštyje pastačius termofikacinę elektrinę tikimasi sumažinti šilumos energijos kainą ir išspręsti opią atliekų panaudojimo problemą.

„Bėgame nuo dujų vamzdžio ir ieškome alternatyvos, kaip gauti pigesnės energijos”, – paaiškino vicemerė Judita Simonavičiūtė.

Daugiau kaip 90 proc. klaipėdiečiams tiekiamos šilumos pagaminama naudojant dujas.

Miestas tebėra priklausomas nuo gamtines dujas tiekiančios Rusijos monopolininkės „Gazprom”.

Klaipėdos miesto taryba termofikacinės elektrinės statybai pritarė dar pernai kovą. Tačiau rajono taryba praėjusią savaitę vieningai nubalsavo prieš.

Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas sakė, kad politikų sprendimą nulėmė mokslininkų pastabos.

„Niekas manęs neįtikins, kad jėgainę statyti verta. Nepritarėme, nes mieste jau dabar per didelė pramonės gamyklų koncentracija. Gyventojai turėtų patys pasirinkti – jie nori pigesnės energijos, bet kvėpuoti nuodais, ar brangesnės, bet gyventi švarioje aplinkoje”, – kalbėjo meras.

Mokslininkų išvadose teigiama, kad jėgainė į aplinką išmestų iki 64 rūšių cheminių junginių, kurie dar labiau užterštų orą.

Didžiausius dūmų ir dujų debesis vakarų vėjas nupūstų Jakų, Sudmantų, Budrikių gyvenviečių link.

Jėgainės statyba kainuotų pusę milijardo litų. Didžiąją dalį sumos tikimasi gauti iš ES struktūrinių fondų.

Elektrinė pajėgtų tiekti tik apie trečdalį miestui reikalingos energijos. Joje būtų deginamos buitinės ir pramoninės atliekos, biokuras ir durpės. Taip ketinama atsikratyti iki 200 tūkst. tonų išrūšiuotų atliekų per metus.

J.Simonavičiūtė skubėjo paneigti pasklidusias kalbas esą statyboms vadovaus savivaldybės įmonė „Klaipėdos energija”, todėl projektas gali būti vykdomas neskaidriai.

„Mano nuomone, bendrovė projekte turi dalyvauti tik kaip stebėtoja, tačiau apie jos vaidmenį spręs taryba. Jeigu įmonė dalyvautų projekte, finansinė našta kristų ir ant klaipėdiečių pečių”, – įsitikinusi „Klaipėdos energijos” stebėtojų tarybos pirmininkė J.Simonavičiūtė.

Įsteigtai įmonei „Fortum Heat Klaipėda” pavesta parengti techninius dokumentus statybai, galimybių studiją, poveikio aplinkai vertinimo programą, pradėti projektuoti ir ieškoti pinigų.

REKOMENDUOJAME