Anza

Šunims – nauja aikštelė

nauja aikštelė šunims

Mieste rengiamos naujos aikštelės, skirtos vedžioti šunims. Tačiau kai kurie šeimininkai savo augintinius mieliau vedžioja tiesiog daugiabučių kiemuose ar parkuose, kur tai daryti draudžiama.

Įrengia pagal gyventojų norą

Naują aikštelę, skirtą vedžioti šunis, miesto savivaldybė įrengė „Ąžuolyno valdai” priklausančioje teritorijoje, prie buvusios kavinės „Sodžius”.

Tvora aptvertame plote auga žolė, įrengtas „bomas” gyvūnams ir pastatytas suolelis jų šeimininkams. Čia stovi ir dėžės, į kurias privaloma surinkti augintinių ekskrementus.

Iš viso Klaipėdoje įrengtos trys aikštelės gyvūnams vedžioti.

Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Laima Jūrevičienė pasakojo, jog aikštelės, skirtos vedžioti šunims, įrengiamos atsižvelgiant į gyventojų prašymus.

„Turime išanalizuoti situaciją, nes paprastai vieni gyventojai nori tokių aikštelių, kiti ne”, – tvirtino specialistė.

Aikštelių, skirtų vedžioti šunis, įrengimas atsieina nuo 20 tūkst. iki 60 tūkst. litų.

Dėžės pasitarnauja higienai

L.Jūrevičienė neslėpė, jog Klaipėdoje šunų vedžiojimo aikštelių reikėtų daugiau.

Anot specialistės, tokios vietos reikalingos kiekviename daugiabučio namo kieme, tačiau tam trūksta lėšų. Tad artimiausiu metu naujų aikštelių, skirtų vedžioti šunis, rengiama nebus.

„Aikštelės rengiamos ne tik dėl jų poreikio, bet ir dėl higienos. Tikrai nėra smagu, kai nutirpus sniegui kiemuose pasimato šunų išmatų krūvelės. Tai pavojinga ir sveikatai”, – aiškino L.Jūrevičienė.

Uostamiestyje ne tik šunų vedžiojimo aikštelėse stovi dėžės, į kurias šeimininkai turėtų surinkti augintinių išmatas.

Tokiomis dėžėmis ir jų švara rūpinasi įmonė „Nuaras”. L.Jūrevičienė pasakojo, jog jos valomos įvairiai – vienos prisipildo kiekvieną dieną, kitas užtenka išvalyti kartą per savaitę.

„Negalima teigti, kad visi surenka augintinių išmatas. Tai priklauso nuo žmogaus kultūros”, – tvirtino specialistė.

Drausmina įspėjimais

Policija šiemet nubaudė 60 šeimininkų, kurie augintinius vedžioja netinkamai arba neleistinose vietose. Gyvūnus galima išvysti vedžiojamus paplūdimyje, parke ar skvere, kur tai daryti draudžiama.

Pasak Klaipėdos policijos Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus Bendrosios prevencijos poskyrio vyresniojo patrulio Giedriaus Šiurio, po atliktų reidų situacija gerėja.

Pareigūno teigimu, žmonės paklauso įspėjimo, kitus sudrausmina bauda. Už netinkamą šuns vedžiojimą ji siekia iki 200 litų.

„Nesistengiame visų bausti. Augintinių šeimininkai visada gali paklausti, o kur jiems vedžioti šunis, nes aikštelių nėra daug”, – dėstė pareigūnas.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu