Anza

Sukurta iš nuotekų elektrą gaminanti technologija

elektra iš nuotekų

JAV mokslininkų komanda sukūrė įrenginį, kuris, pasak jų, iš nuotekų gali pagaminti elektrą, skelbia BBC.

Mokslininkų komanda iš Pensilvanijos universiteto teigė, jog šiuo atradimu galėtų pasinaudoti ekonomiškai silpnos šalys, kurios ekonomiškiau galėtų tiekti švarų vandenį ir elektros energiją savo gyventojams.

Mokslininkai Nyderlanduose jau kelerius metus atlieka tyrimus, norėdami išsiaiškinti, kaip būtų galima gaminti atsinaujinančią energiją šalies pakrantės teritorijoje, kur susilieja upių ir jūros vanduo.

Naudojantis atvirkštinės elektrodializės metodu įmanoma atlikti šį procesą, kada per pusiau laidžias jonų membranas iš vandens atskiriami jonai. Tačiau ši technologija kelia problemų dėl to, jog norint atlikti šį procesą reikalingas didelis membranų skaičius.

Be to, tokio tipo elektros gamyklos turi būti įrengtos prie jūros.

Tačiau Pensilvanijos universiteto mokslininkai išsiaiškino, jog membranų skaičius gali būti sumažintas, o energijos galingumas padidintas pasinaudojant dar viena technologija – mikrobų kuro elementais.

Ši technologija leidžia gaminti elektros energiją bei valyti vandenį. O pasinaudojus amonio hidrokarbonatu kaip pakaitalu, sistema galėtų veikti ir toli nuo jūros esančiose teritorijose.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu