Seimas paprašė Konstitucinio Teismo (KT) įvertinti prieš penkerius metus įvykusio „Lietuvos dujų” trečdalio akcijų pardavimo Rusijos gamtinių dujų koncernui „Gazprom” aplinkybes.
Antradienį parlamentarų dauguma pritarė, kad būtų priimtas Seimo kreipimasis į KT, prašant išsaiškinti 2004 metais įvykusio sandorio dėl „Lietuvos dujų” dalies akcijų pardavimo kai kurių nuostatų konstitucingumą. Už kreipimąsi balsavo 67 Seimo nariai, prieš buvo 1, susilaikė 8.
2004 metais buvo pasirašyta Lietuvos Vyriausybės ir „Gazprom” atstovų sutartis dėl 34 procentų valstybei priklausančių „Lietuvos dujų” akcijų pardavimo rusų gamtinių dujų gigantui. Tačiau į KT kreipiamasi ne tiek dėl šio akcijų pardavimo teisėtumo, kiek dėl kai kurių pirkimo-pardavimo sutarties sąlygų.
Sutartyje be kita ko įrašytas Vyriausybės įsipareigojimas „nereguliuoti dujų kainų įstatymų leidybos priemonėmis”. Tai reiškia, kad Lietuva prisiėmė įsipareigojimus be suderinimo su „Gazprom” nepriiminėti jokių įstatymų, kuriais galėtų būti reguliuojamos, pavyzdžiui, mažinamos gamtinių dujų kainos.
Valdančiosios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma paaiškino, kad kreipiamasi ir dėl to, jog tuometinė Vyriausybė prisiėmė „išskirtinius konstitucinius Seimo įgaliojimus priimti sprendimus dėl esminių valstybės turtinių įsipareigojimų”. Tai esą gali prieštarauti Konstitucijai.
„Lietuvos dujų” akcijų pardavimo aplinkybių byla turėtų būti KT nagrinėjama be eilės. Teismo išvados galima tikėtis rudeniop.

Apleistas administracinis pastatas Palangoje virs šiuolaikišku poilsio kompleksu
Gautas leidimas rekonstruoti seną administracinį pastatą Palangoje, adresu Vanagupės g. 13D – kurorto nepuošiančio statinio vietoje bus įrengtas modernus A energinės klasės