Anza

Statybos inspekcija: nuo gegužės 1 d. keičiasi nebaigtos statybos deklaravimo ir dalies statinių užbaigimo tvarka

Statybos inspekcija: nuo gegužės 1 d. keičiasi nebaigtos statybos deklaravimo ir dalies statinių užbaigimo tvarka

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, kad nuo 2022 m. gegužės 1 d. dalis iki šiol vykdytų su statybos užbaigimu susijusių funkcijų perduodamos teikti verslo įmonėms – statinio (dalies) ekspertizės rangovams. 

Pasikeitus teisiniam reguliavimui (Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 28 ir 39 straipsniams) Statybos inspekcija nebepriims prašymų išduoti pažymas apie statinio statybą be nukrypimų nuo esminių statinio projekto sprendinių (pažyma) ir prašymų patvirtini deklaracijas apie statybos užbaigimą (deklaracija). Taigi nuo 2022 m. gegužės 1 d. visas su nebaigtų statyti statinių statybos baigtumo registravimu susijusias paslaugas ir didelės dalies šalyje statomų statinių užbaigimo paslaugas konkurencijos sąlygomis pradės teikti atestuoti statybos dalyviai – statinio (dalies) ekspertizės įmonės. 

Statinio (dalies) ekspertizės rangovai deklaracijų ir pažymų tvirtinimo paslaugas teiks per Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą „Infostatyba“ (IS „Infostatyba“). 

Atkreipiame dėmesį, kad Statybos inspekcija ir toliau teiks statybos užbaigimo aktų išdavimo paslaugą, taigi didžiausių ir rizikingiausių statinių statyba šalyje bus užbaigiama jos baigtumą patvirtinus statybos užbaigimo komisijos nariams (valstybės ir savivaldybės subjektams).

Atestuotiems statybos dalyviams perdavus deklaracijų ir pažymų tvirtinimo paslaugų teikimą, Statybos inspekcija atliks šių paslaugų rizika pagrįstą veiklos priežiūrą. Siekdama užkirsti kelią bet kokiems pažeidimams ar žalai, įstaiga užtikrins operatyvią ir kvalifikuotą pagalbą gyventojams ir statinio (dalies) ekspertizės rangovų darbuotojams šių paslaugų teikimo klausimais. Konsultacijas šiais klausimais specialios konsultavimo linijos priemonėmis teiks Statybos inspekcijos valstybės tarnautojai, kurie iki šiol teikė pažymų išdavimo ir deklaracijų tvirtinimo paslaugas. 

Siekdama padėti statinio ekspertizės įmonėms sklandžiai perimti paslaugų teikimą, Statybos inspekcija kartu su Aplinkos ministerija organizuoja diskusijų – mokymų ciklą, kurio metu apsvarstys keičiamų statybos techninių reglamentų nuostatas, o juos pakeitus pristatys svarbiausius teisinio reguliavimo pokyčius, Statybos inspekcijos planuojamą taikyti šių paslaugų kontrolės modelį ir IS „Infostatyba“ realizuotas el. paslaugas.

Artimiausias susitikimas su statinio (dalies) ekspertizės rangovų atstovais planuojamas jau 2022 m. kovo 29 d. 13 val. Pageidaujančius diskusijoje dalyvauti asmenis, kurie dar nėra gavę renginio pakvietimo, kviečiame į susitikimą registruotis el. paštu jurate.jundiene@am.lt Pasitarimas vyks nuotolinio ryšio priemonėmis.

Platesnę informaciją apie reformą (elektroninių paslaugų vaizdo instrukcijas, aktualią informaciją apie paslaugas teikiančias įmones, pakeisto teisinio reguliavimo nuostatų išsamų pristatymą ir kitą aktualią informaciją) galite rasti Statybos inspekcijos ir Aplinkos ministerijos interneto svetainėse, socialinio tinklo „Facebook“ paskyrose, Topografijos, inžinerinės infrastruktūros, teritorijų planavimo ir statybos elektroninių vartų informacinėje sistemoje adresu www.planuojustatau.lt

Informuojame, kad šią savaitę bus pristatytas balandžio mėnesį planuojamų renginių reformos klausimais kalendorius, statinio (dalies) ekspertizės rangovams bus išplatinta registracijos forma paslaugoms per IS „Infostatyba“ teikti.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu