Rockwool

Statybininkai miestą pavertė tvartu

Klaipėdos gatves kiaulių migiu pavertę statybininkai gerokai užrūstino uostamiesčio politikus, kurie į pagalbą nutarė kviesti ir policiją, ir prokurorus, nes administracinės teisės pažeidimų protokolai ar baudos – neveiksmingi.

Paskutiniu kantrybės lašu virto purvynu paversta gatvė bei išardytas vienintelis takelis, vedantis į Naikupės gatvėje esantį lopšelį-darželį „Puriena”.

Sportininkų daugiabutį statanti Kaune registruota UAB „Status Optimus” jau gavo įspėjimą, tačiau ir toliau naikina aplinką.

Išvadino chamais

Netvarka Klaipėdos statybose vakar buvo audringai aptarinėjama miesto Tarybos Ūkio komitete. Jo pirmininkas Naglis Puteikis kolegoms rodė nuotraukas, kuriose matyti purvynu paversta gatvė, išardytas takelis, kuriuo vaikai vedami į „Purienos” darželį.

„Tėvai patys purvini ir dar vaikus purvinus į darželį atveda. Jokie protokolai nepadeda, taisyklės – negalioja. Darželio direktorė dvi savaites maldauja pažaboti tą netvarką, tačiau niekas nepadeda. Prisileidome chamų. Tokio nesiskaitymo su civilizacijos taisyklėmis net tarnaudamas Afganistane nemačiau”, – piktinosi N. Puteikis.

Jis informavo, kad statybos vyksta Lietuvos „Žalgirio” sporto draugijos Klaipėdos skyriui dovanotame sklype, kuris suformuotas sumažinant Žvejų rūmams priklausantį sklypą. N. Puteikio duomenimis, sporto draugijos sklype bus statomas dar vienas – 17 aukštų namas.

„Tie sportininkų apartamentų statytojai baigia sugriauti visą miesto infrastruktūrą. Traktoriais išvažinėjo veją, o ką daro Savivaldybės valdininkai? Dangsto statybininkus. Jūs pamatote statybininkus, ir seilėjatės”, – į Savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorių Alfonsą Šimkų žvilgčiojo N. Puteikis.

Valdininkai pripažino, kad ne visos statybų įmonės turi specialią įrangą sunkiasvorei technikai, išpurvintoms gatvėms nuplauti. Neva paprasčiau yra sumokėti baudas, nes nusisamdyti specialią techniką kainuotų po 500-600 litų už valandą.

Komiteto nariai nutarė kreiptis į Savivaldybės administracijos direktorių, kad šis sustabdytų statybų leidimo galiojimą UAB „Status Optimus” arba būtų įpareigotas dėl to paties kreiptis į teismą. Taip pat pagalbos bus prašoma ir iš policininkų dėl suniokotos žalios vejos, o prokurorų bus prašoma apginti viešąjį interesą.

Vėliau Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Poimanskis žurnalistams patvirtino, kad situacija prasta visame mieste.

„Mes surašome protokolus ir siunčiame juos į tą miestą, kur statybų bendrovė registruota, tačiau kituose miestuose jie baudų negauna, tik įspėjimus”, – sakė jis.

Kaip ožiukai

Apie absurdišką situaciją „Vakarų ekspresui” papasakojo ir „Purienos” direktorė Virginija Letukienė, kuri teigė praradusi visą viltį priversti statybininkus elgtis kultūringai.

„Ir raštus rašėm, ir skambindavome Savivaldybės valdininkams. Šie atvažiuodavo, apsidairydavo, pažadėdavo paveikti statybininkus, o situacija vis viena negerėja. Mes esame atkirsti nuo Taikos prospekto, nes anksčiau į jį vesdavo platus takas pro Žvejų rūmus iki autobusų stotelės. Kai prasidėjo statybos, tą taką nuardė, pametė kelias plyteles, tad tėvai su vaikais ant rankų kaip kokie kalnų ožiukai strikinėja”, – sakė ji.

Direktorė pridūrė, kad išraustu, traktoriais išmaurotu keliu vežamas ir maistas vaikams, o lyjant lietui užsikemša nuotekų surinkimo sistema, todėl purvo – dar daugiau, telkšo balos.

„Jei jie pavalo gatvę, tuomet purvynu tampa šaligatvis. Elgiamasi ne europietiškai. Maža to, statybininkai į jokias kalbas su mumis nesileidžia. Mes norime tik normalios tvarkos. Penktadienį purvo buvo iki kulkšnių. Mes nesame bobutės namelis viduryje lauko, o įstaiga, kurią lanko 190 vaikų”, – piktinosi V. Letukienė.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt