Šiaurės Europos dujotiekį Baltijos jūros dugnu tiesiančios kompanijos šių metų spalį paskelbs dujotiekio poveikio Baltijos jūrai tyrimo ataskaitą. Tai susitikimo su Rusijos ministru pirmininku Vladimiru Putinu metu pareiškė buvęs Vokietijos kancleris, o dabar bendrovės „Nord Stream” Akcininkų komiteto pirmininkas Gerhardas Šrioderis (Gerhard Schroeder), praneša naujienų agentūra RBC.
„Spalį mes pateiksime išsamiausio kada nors pasaulyje daryto ekologinio tyrimo ataskaitą, siekdami apsaugoti Baltijos jūros aplinką”, – sakė G. Šrioderis.
Jo teigimu, šis tyrimas kainuoja 100 mln. eurų. G. Šrioderis pabrėžė, kad tyrimo metu dėmesys bus skirtas ne tik ekologiniams vamzdyno tiesimo aspektams, bet ir Antrojo pasaulinio karo metu Baltijos jūroje nuskandintų šaudmenų saugumui.
Bendrovė „Nord Stream” buvo įkurta 2005 metais suprojektuoti, nutiesti ir eksploatuoti magistralinį Šiaurės Europos dujotiekį. Kompanijos akcininkėmis yra „Gazprom” (51 proc. akcijų), „Wintershall Holding” (20 proc.), „E.On Ruhrgas” (20 proc.) ir „N.V. Nederlandse Gasunie” (9 proc.).
1 tūkst. 200 km ilgio Šiaurės Europos dujotiekis tiesiogiai sujungs Rusiją ir Vokietiją, aplenkiant Baltijos šalis. Šių metų kovą projekto sąmata buvo padidinta iki 7,4 mlrd. eurų, daugiausia dėl padidėjusių metalų kainų ir papildomų išlaidų aplinkosaugai.