Tikkuurila

Sostinės Fabijoniškių mikrorajone atveriamas atnaujintas stadionas – mokyklos tampa aktyvių gyventojų traukos centais

Sostinės Fabijoniškių mikrorajone atveriamas atnaujintas stadionas – mokyklos tampa aktyvių gyventojų traukos centais

Vilniaus S. Stanevičiaus progimnazijoje atveriamas už kiek daugiau nei 350 tūkst. eurų modernizuotas sporto aikštynas. Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis atnaujintas stadionas tarnaus mokyklos ir vietos bendruomenės reikmėms.

Aikštyne atnaujinta 250 metrų bėgimo takų, įrengta 2 500 kvadratinių metrų dirbtinės dangos futbolo aikštė su kamuolių gaudyklėmis. Aikštės galuose – dirbtinės dangos tinklinio ir krepšinio aikštelės su reguliuojamo aukščio krepšinio stovais. O vietoj stadiono pakraštyje teritoriją darkiusio seno asfalto ploto atsirado dar dvi – krepšinio ir tinklinio – aikštės. Papildomai įrengta jaunesniųjų klasių mokiniams skirta dirbtinės dangos žaidimų aikštelė. Kad stadioną būtų galima naudoti ir vakarais, jame įrengtas šiuolaikiškas apšvietimas.

„Fabijoniškės yra vienas tų miegamųjų rajonų, kurie dėl patogios vietos ir nemažų žaliųjų plotų yra patrauklūs gyventojams, tačiau iki šiol negalėjo rasti savo tapatybės, traukos centrų. Bet po truputį čia atsinaujinanti sporto infrastruktūra problemą sprendžia ir transformuoja šią miesto dalį į aktyvų, sportišką rajoną“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Pasak vicemero, per kelis pastaruosius metus, rajono sporto infrastruktūra pasipildė Fabijoniškių baseinu ir atnaujintais aikštynais ne tik S. Stanevičiaus progimnazijoje, bet ir Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinėje gimnazijoje, o jau netrukus darbai prasidės ir Ateities mokyklos stadione. Remontuojamos ir mažesnės aikštelės seniūnijoje, iki šiol naudojamas beveik prieš dešimtmetį įrengtas pilnų matmenų futbolo stadionas šalia Fabijoniškių gimnazijos, per porą ateinančių metų planuojama įrengti riedučių parką.

„Iš tiesų kurdami sporto erdves susiduriame su vietos trūkumų intensyviai daugiabučiais užstatytose miesto dalyse. Dėl to ugdymo įstaigų aikštynai ir kitos seniai egzistuojančios aikštelės yra tapę ypatingai svarbiais objektais visai bendruomenei. Siekdami, kad jie būtų išnaudojami maksimaliai, iš savivaldybės pusės investuojame į jų atnaujinimą, o mokyklų mainais prašome atvirumo“, – teigia V. Benkunskas.

Naujomis dangomis vis dar kvepiantį S. Stanevičiaus mokyklos stadioną ugdymo įstaiga savo reikmėms naudos darbo dienomis nuo 8 iki 16 val. Likusį laiką aikštynas tarnaus nuomininkams ir bendruomenei. Fabijoniškių gyventojams stadionas bus atviras darbo dienomis nuo 7 iki 8 val. ir nuo 18.30 iki 22 val. Nuo 16 val. iki 18.30, aikštynas bus nuomojamas „Active Vilnius“ sporto objektų nuomos sistemoje. Savaitgaliais ir atostogų metu, čia sportuoti galės ir bendruomenė, ir „Active Vilnius“ sistemoje aikšteles rezervavę gyventojai.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu