Anza

Sostinės centre „YIT Lietuva” užbaigė dar 2 daugiabučius: laisvų butų juose liko vos pusė

Naujasis Skansenas

Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas, pasipildė naujais daugiabučiais. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ drauge su Čekijos investicijų grupe „RSJ Investments“ užbaigė dviejų gyvenamųjų namų statybas kvartale „Naujasis Skansenas“. Projekte planuojami dar 7 nauji namai.

Kaip ir ankstesni kvartalo „Naujasis Skansenas“ daugiabučiai, naujieji gyvenamieji namai iškilo sostinės Šnipiškių rajone, Linkmenų ir Žalgirio gatvių sankirtos teritorijoje. Ji – visiškai šalia vienos pagrindinių Vilniaus arterijų – Konstitucijos prospekto, aplink kurį telkiasi didžiausi verslo centrai. 

Dviejuose šešių aukštų A+ energinio naudingumo klasės daugiabučiuose iš viso pastatyti 122 butai, kurių plotas siekia nuo 40 iki 93 kv. m.

Šių dviejų naujųjų gyvenamųjų namų statybos pabaiga žymi penktojo projekto vystymo etapo finišą. Daugiabučius, kaip ir kitus, esančius kvartale, projektavo architektas Algirdas Kaušpėdas su savo komanda. Beveik pusė butų šiame kvartale jau parduota, rinkoje likusių būstų kainos abiejuose daugiabučiuose siekia nuo 3300 eurų už kv. m su daline apdaila.

Nauji gyvenamieji namai, kurių pirmuose aukštuose įrengta 13 patalpų komercinei veiklai, išsiskiria urbanistiniais ir efektyvią eksploataciją bei tvarumą užtikrinančiais inžineriniais sprendimais. 

Daugiabučiai statomi iš pažangių surenkamojo gelžbetonio konstrukcijų. Būstuose bus įrengta moderni grindinio šildymo sistema, leidžianti reguliuoti kiekvieno kambario oro temperatūrą, taip pat pilnai individuali buto vėdinimo sistema su iš karto įrengtais rekuperatoriais. Būstai turi erdvius balkonus, vitrininius langus, pro kuriuos į vidų patenka daug šviesos, o esantys pirmuosiuose aukštuose – į vidinį kiemą orientuotas terasas. Visa teritorija šalia šių daugiabučių skirta gyventojams ir želdynams, bet ne automobiliams. Jiems numatytos stovėjimo vietos erdvioje požeminėje aikštelėje. 

„Naujasis Skansenas“, kaip ir kiti didžiuosiuose šalies miestuose mūsų jau baigti ar plėtojami projektai, kyla vietose, pasižyminčiose solidžiu likvidumu. Turime aiškų tikslą – gyventojams pasiūlyti nekilnojamąjį turtą, kuris būtų kokybiškas, tvarus, modernus bei patrauklus investicijoms. Toks yra ir kvartalas „Naujasis Skansenas“. Čia klientai renkasi kokybišką ir erdvų būstą gyvenimui. Paklausiausių 3 kambarių butų likę vos keli. 4 kambarių butai parduodami greičiau nei anksčiau. ,,Naujajame Skansene” statysime dar septynis naujus daugiabučius ir baigę projektą įgyvendinsime viziją Vilniuje sukurti prestižinę, šiuolaikišką, tvarią gyvenamąją aplinką naujakuriams“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas. 

Jo teigimu, kvartalo vystytojas ypač daug dėmesio skyrė žaliosioms zonoms. Daugiabučius supa viešosios erdvės, skirtos gyventojų poilsiui, aktyviam laisvalaikiui, želdynams, bendruomenės poreikiams. Šalia naujųjų namų įrengtas sporto aikštynas su bėgimo takais, vandens krioklys, kurio link veda du nedideli tilteliai. 

Vos per kelias minutes pėsčiomis nuo naujojo kvartalo galima pasiekti neseniai duris atvėrusį Vilniaus japonišką sodą. Aktyviam laisvalaikiui greta kvartalo kviečia futbolo „Fanų stadionas“, vaikų edukacijai – Vilniaus Vladislovo Sirokomlės gimnazija, darbui – biurai Žalgirio gatvėje, Konstitucijos prospekte. Čia pat ir prekybos centras „Europa“, Nacionalinė dailės galerija, Č. Sugiharos sakurų parkas.

Iš viso kvartale „Naujasis Skansenas“ jau užbaigtos 9 daugiabučių statybos. Planuojama, kad ateityje projektas pasipildys dar 7 gyvenamaisiais namais, kuriuos projektuoja architektūros studija „Processoffice”, vadovaujama architekto Vytauto Biekšos. Numatyta, kad iš viso kvartalą dviejuose sklypuose sudarys 16 daugiabučių.

Šiuo metu „YIT Lietuva“ Kaune, Aleksoto rajone, šalia Nemuno salos ir miesto centro, plėtoja naują modernų gyvenamųjų namų kvartalą „Matau Kauną“ ir tęsia vieno paklausiausių Kauno NT rinkoje – „Piliamiesčio“ – plėtrą. Sostinėje vystytojas baigė prestižinio kvartalo „Matau Vilnių“ statybos darbus, taip pat ruošiasi plėtrai J. Basanavičiaus gatvėje įsigytame sklype, kuriame iškilsiančiam daugiabučių kvartalui jau išsirinko architektūrinę idėją. Taip pat planuojama ir „Virš Šilų” projekto plėtra sostinės Viršuliškių rajone.

Kiti temos straipsniai

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu