Ekonominio nuosmukio laikotarpiu mažesnėms nekilnojamo turto (NT) bendrovėms, kad išvengtų bankroto, siūloma tarpusavyje jungtis į didesnius darinius. Ūkio ministerijos duomenimis, šiemet per pirmąjį pusmetį bankrutavo keturios nekilnojamojo turto bendrovės, o pernai per tokį pat laikotarpį – trys. Dažniausia bankrutuoja kita verslo veikla, tai yra įvairia paslaugų teikimo veikla, užsiimančios įmonės (81,8 proc.).
Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos direktorė Ina Gocentienė teigia, kad šie skaičiai, nors ir nedideli, rimtai įspėja apie sunkumus, gresiančius smulkesnėms nekilnojamojo turto bendrovėms.
„Nekilnojamojo turto pardavimas – specifinė įmonių veiklos sritis, priklausanti nuo bendros šalies ekonomikos būklės, sezoniškumo ir net gyventojų nuotaikų bei gandų, tačiau bankroto gali išvengti kiekviena įmonė, net ir pati mažiausia, uždirbanti nedidelį pelną. Įmonių vadovai turi nuolat analizuoti ir vertinti bendrą šalies ekonomikos būklę, rizikos faktorius, verslo partnerių patikimumą”, – perspėja I. Gocentienė.